‘Türkiye’de en geniş kapsamaya sahip operatör olacağız’

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, “4,5G için yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de ‘en geniş kapsamaya sahip operatör’ olmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Vodafone tarafından bu yıl kincisi düzenlenen “Dijital Dönüşüm Zirvesi”nin açılışı, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün ev sahipliğinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“Dijital Dönüşüm’ün Parçası Ol” temasıyla düzenlenen zirve, bu yıl da dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de buluşturuyor. “Gelecek Burada”, “Keşfedin”, “Yarını Tasarlayın” ve “Fark Yaratın” ana başlıkları altında 11 farklı oturumda 16 uzman konuşmacıyı ağırlayan zirvede, iş dünyası, reklam, pazarlama, gazetecilik, müzik, finans, sağlık, şehircilik, otomotiv, eğitim ve spor gibi alanlarda dijitalleşmenin hayatı nasıl değiştirdiği Türkiye’den ve dünyadan çarpıcı örneklerle anlatılacak.

4 bini aşkın davetlinin katılımıyla başlayan ve yaklaşık 50 bin izleyicinin online olarak takip etmesinin beklendiği zirveyle, birey ve kurumlara geleceği şekillendirecek olan dijitalleşme sürecinde ilham verilmesi hedefleniyor.

“Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi 2016”, drone ve yüz izleme gibi dijital teknolojilerin kullanıldığı, aynı zamanda ışık gösterisinin de yapıldığı Türkiye’nin ilk interaktif dijital senfonisiyle başladı.

‘Gigabit toplumu’ adı verilen yeni bir toplum düzeni doğacak

Zirvenin açılışında konuşan Gökhan Öğüt konuşmasına pazar akşam Ankara’da yaşanan terör saldırısından duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı.

İnanılmaz değişimlerin inanılmaz biçimlerde yaşandığı bir dönemden geçildiğine işaret eden Öğüt, “Her şey hızla dijitalleşiyor, her şey hızla dönüşüyor. Sanattan spora, iş hayatından özel hayatımıza, her alanda tüm ezberlerin bozulduğu bir geleceğe doğru koşar adımlarla ilerliyoruz” dedi.

“Çok uzağa değil, 2025 yılına gittiğinizi hayal edin. Gelecek bugün burada!” diyen Öğüt, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hem bireyler, hem şirketler, hem de nesnelerin saniyede 1 Gigabit’lik yaygın genişbant bağlantı hızından faydalanabileceği yeni bir toplum düzeni doğacak. ‘Gigabit toplumu’ adı verilen bu yeni yaşam, gerçek zamanlı, her yerden, her zaman erişilebilen, bireyleri, kurumları ve nesneleri birbirine bağlayan bir internet altyapısı ile gerçek olacak.

1 Nisan sabahı itibarıyla tüm Türkiye ile tanıştıracağımız 4,5G de aslında Gigabit Toplumu’na giden yolda ülkece attığımız ilk ve en büyük adım olacak. Biz Vodafone olarak, ‘4bucakG’ vizyonumuzla bir an önce Türkiye’nin her yerine ve herkese 4,5G’yi götürerek Gigabit Toplumunun oluşumuna liderlik edeceğiz.

Türkiye’yi 2023 ve ötesine taşıyacak ana unsur dijitalleşme olacak. Bu konuda en yakın fırsat 4,5G teknolojisi. 4,5G için yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de ‘en geniş kapsamaya sahip operatör’ olmayı taahhüt ediyoruz.”

“Sizlerin de bu dönüşüme seyirci değil birey ve şirket olarak katılımcı olmanız için tüm kaynaklarımızı kullanmayı taahhüt ediyoruz” diyen Öğüt, “Sizlerin geleceği hayal edip, bunun gerçek olması için bireyler, girişimciler ve şirketler olarak bu diyaloğun bir parçası olmanız ve geleceği sizlerin yazması için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir