Türkiye’de mobil abone sayısı 77 milyonu aştı

Mobil çalışan sayısı hızla artıyor. Telefon ve tabletle istenilen dokümanı, istenilen zaman ve mekanda mobilken imzalayarak işlem yapma olanağı sunan JetOnay hayatı kolaylaştırıyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan son “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu”na göre, mobil hizmetlerde abone sayısı 77,8 milyona ve penetrasyon oranı %96,3’e ulaştı. Mobil çalışan sayısı hızla artarken iş yapış modellerinde mobilite ağırlık kazandı. İmza prosedürlerinin yarattığı zaman kaybını azaltan JetOnay, imza gerektiren işlemlerde zaman ve mekân sınırlarını ortadan kaldırıyor.

iOS ve Android uyumlu uygulama sayesinde kullanıcılar, e-postalarının ekinde bulunan ya da telefonlarına daha önceden kaydettikleri belgeleri açabiliyor, mobil imzalarıyla imzalayabiliyor ve imzaladıkları belgeleri diledikleri kişilere uygulama üzerinden e-posta ile gönderebiliyorlar. Ayrıca gelen imzalı dokümanların imzalarının doğrulama işlemi JetOnay üzerinde yapılabiliyor.

Pazar 188 milyarı geçecek, 352 milyar mobil uygulama indirilecek

İş dünyasında rekabet gücünü, yenilikçi uygulamaları etkin biçimde kullanabilme yeteneği belirlerken, bu uygulamalar özel hayatı da kolaylaştırıyor. Mobil iş gücünün artmasıyla birlikte mobil uygulama pazarı hızla büyüyor. Statista tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında mobil uygulama pazarının 188 milyar doları aşması bekleniyor. 2021’de tüketicilerin cihazlarına 352 milyar adet mobil uygulama indirmesi öngörülüyor.

Büyük ölçekli şirketler ve KOBİ’ler için cazip uygulama

Günlük hayatın zamanla yarışılarak geçirildiğine dikkat çeken E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “İş dünyası, teknolojiyi giderek daha fazla süreçlerine entegre ediyor. Yetkili kişinin ofis dışında olmasından dolayı atılamayan imzanın üretim süreçlerini aksatması artık kabul edilemez bir durum. JetOnay uygulamasını kullanan büyük ölçekli veya birden fazla lokasyonda çalışanları bulunan şirketlerde iş süreçleri kesintiye uğramıyor. Cep telefonlarından ya da tabletlerinden hızlı ve kolay doküman imzalamaya olanak tanıyan JetOnay uygulaması, iş akışlarını hızlandırıyor. Uygulama, KOBİ ölçeğinde ve imza yetkisine az sayıda çalışanın sahip olduğu yapılarda da verimliliği artırıyor. Ayıca işleri gereği mobil çalışan tüm bireylerin istedikleri her an, her yerde ve güvenli şekilde imza atabilmesini mümkün kılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir