Türkiye’nin en sevilen cep telefonu markası Nokia

Ipsos KMG’nin Digital Age dergisi için gerçekleştirdiği “Digital Lovemarks 2012” araştırmasında Nokia bir kez daha Türkiye’nin en sevilen cep telefonu markası seçildi.

Dijital dünyanın nabzını daha detaylı tutmak, tüketicilerin en sevdiği dijital markaları saptamak için Digital Age Dergisi adına Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Ipsos KMG tarafından yapılan Dijital Lovemarks’ın Ekim 2012 araştırmasının cep telefonu galibi yine Nokia oldu. 2-29 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırmanın ilk kısmında 5 kategori 1150 tüketici tarafından değerlendirildi; bu kişilerden internet kullanıcısı olan 867’si ikinci kısımda yer alan 18 kategoriyi de yanıtladı. Görüşülen kişilerden her kategori için tek bir marka belirtmeleri istendi.

Bu görüşmeler sonucunda Nokia “En Sevilen Cep Telefonu” kategorisindeki galibiyetini yüzde 51 gibi önemli bir oranla korurken, “En Sevilen Akıllı Telefon” kategorisinde ise ilk üçe girmeyi başardı.

Nokia Türkiye Pazarlama Direktörü Sertaç Şener, Nokia’nın en sevilen marka seçilmesinin ardından şunları söyledi: “Nokia’nın Türk tüketicisiyle uzun yıllara dayanan samimi, açık ve içten bir şekilde kurduğu iletişim sonucu, bugün Dijital Lovemarks Araştırması’nda en sevilen cep telefonu markası seçilmesinden dolayı mutluyuz. Bu aslında ilk kez elde ettiğimiz bir başarı değil. Geçen yıl da yine aynı kategoride birinci seçilmenin yanı sıra, yine MediaCat dergisinde yayımlanan ‘Lovemarks’ araştırmasının sonuçlarına göre, 5 yıldır ülkemizin en sevilen cep telefonu markasıyız. Nokia markasına gösterdikleri sevgi için kullanıcılarımıza bir kez daha çok teşekkür ederiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir