TÜRKSAT ve Havelsan arasında işbirliği protokolü

TÜRKSAT A.Ş. ile Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Havelsan) arasında yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerinde işbirliğine yönelik bir protokol imzalandı.

Havelsan’ın Ankara Genel Müdürlük binasındaki imza törenine, TÜRKSAT Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, Havelsan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, Havelsan Genel Müdürü Sadık Yamaç, TÜRKSAT Genel Müdür Yardımcısı Nihat Oktay, Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü Dr. Hayati Taştan, Bilişim Teknolojileri İş Geliştirme Direktörü Mustafa Taylan Güvercin, Sözleşme Yönetimi ve Mali Takip Direktörü Ahmet Aslanpınar ile birlikte Havelsan yöneticileri katıldı.

Havelsan Yönetim Kurulu Başkanı Taş, heyetler arası görüşmede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bilim ve teknolojide takip ettiği yolda, Türksat ile Havelsan’in sahip olduğu birikimleri ve yetenekleri birleştirerek, ortak işbirliği platformu oluşturmasını beklediklerini söyledi.

TÜRKSAT Genel Müdürü Dr. Dalbay ise, ülkemizin önde gelen kuruluşlarının enerjilerinin birleştirilmesinden büyük bir sinerji doğacağını belirtti. Dr. Dalbay, iki değerli kuruluşun sahip olduğu birikimin ve potansiyelin yeni ve büyük projelerde kullanılmasının, bilişim ve iletişim alanlarında hem ülkemizde ve hem de bölgemizde önemli işler başarmayı sağlayacağına dair inancını ifade etti.

Havelsan Genel Müdürü Yamaç da yaptığı konuşmada, her türlü kurumsal kaygının ötesinde geniş ve yoğun bir işbirliği içerisine girmenin her iki kuruma da faydalı olacağının altını çizdi.

Toplantıda ayrıca Havelsan ile Türksat arasındaki işbirliği ön görüşmelerinden protokol imza törenine kadar geçen 5 aylık süreci özetleyen bir sunum yapıldı. Sunumda her iki kurum arasındaki işbirliği alanları ve imkânları ele alındı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir