Twitter, borsada büyük yara aldı

Twitter, borsada büyük yara aldı. Aktif kullanıcı sayısı 249 milyon beklenirken 241 milyon olarak gerçekleşince şirketi hisseleri yüzde 13 düştü.

New York Borsası’ndaki halka arzın ardından ilk dönem getiri sonuçlarını açıklayan Twitter, 2013 yılında 645 milyon Dolar zarar açıkladı. Anca bu rakam hakkında şirket iyimserliğini koruyor. 8 yıllık şirket bugüne kadar hiç kâr edemedi.

Twitter’ın zarar açıklaması ve kullanıcı sayısının tahmin edilenin altında çıkmasının ardından hisseler hızla değer kaybetti. Wall Street Borsası’ndaki ilk gününde yüzde 1.3 değer kaybeden Twitter’ın hisseleri gün içerisinde 65.49 Dolar’dan işlem görmüştü.

Kasım ayında Wall Street Borsası’ndan ayrılarak New York Borsası’na geçen Twitter, ilk işlem gününün sonunda 44.90 Dolar’dan kapanarak yatırımcısına yüzde 73’lük kazandırmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir