Twitter, müzik hizmetine başlıyor

Mikro blog sitesi Twitter’ın, müzik keşfetme sitesi We Are Hunted adlı siteyi satın almasının ardından yeni bir müzik hizmeti sunmaya hazırlandığı iddia ediliyor. We Are Hunted satın almayı teyit ettiği açıklamasında, “Twitter ile müziğin birbirine yakıştığına kuşku yok” dedi.

Twitter yeni açılan music.twitter.com adlı sitede ise #music adlı bir etiket de kullanıyor. Haberler, yeni hizmetin, kendine özgü uygulaması ile, kullanıcılara özel tavsiyelerde bulunacağına işaret ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Twitter’ın yeni uygulamasını kullandığını belirten Ryan Seacrest adlı televizyon ve radyo sunucusu, attığı Twitter mesajında “@twitter’ın yeni müzik uygulamasıyla oynuyorum (evet bu gerçek!)” dedi. Müzik uygulamasının yakın zamanda açıklanabileceği belirtildi.

We Are Hunted sitesinin Twitter tarafından 2012 yılında satın alındığı haberleri, müzik hizmetine yönelik çalışmaların uzun süreden beridir devam ettiğine işaret ediyor.

Yedi yıl içinde 200 milyondan fazla kişi Twitter kulanıcısı olduğu ve bu kullanıcıların günde ortalama olarak gönderdikleri mesaj miktarının 400 milyon olduğu belirtiliyor.

BBC’nin haberine göre, Twitter’ın bu son hamlesi, internetten Spotify gibi firmaların sunucuları üzerinden müzik dinlemenin yükselişe geçtiği bir döneme denk geliyor. İnternet üzerinden müzik dinleme piyasası İngiltere’de 75 milyon dolarlık bir piyasa oluşturuyor.

Bu haber, iPhone üreticisi Apple’ın, dünyanın en büyük müzik firması Universal ile yaptığı Pandora’ya benzer iTunes üzerinden internet radyo hizmetine anlaşmasının sonrasına rastlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir