Twitter, Vine’da müstehcen içeriği yasakladı

Twitter video paylaşım uygulaması Vine bu platformda her türlü müstehcen içerik yayınlanmasını yasakladı. Bir blog yazısında ” Biz videoların çok küçük bir yüzdesinin toplumumuz için iyi olmadığını tespit ettik ” denildi. Kurallar derhal yürürlüğe girecek.

Eleştiriler alınca silindi

BBC’nin haberine göre, app Ocak 2013 yılında Twitter tarafından başlatıldığında, pornografik bir videonun yanlışlıkla ” Editörün Seçimi ” listesine alınmadı ardından eleştirilere maruz kaldı. Video sonradan çıkarıldı.

Yaş sınırı 12’den 17’ye çıkarıldı

Twitter hata özür için diledi ve Apple’ın AppStore’unda app kullanıcıları için minimum yaş 12’den 17’ye çıkarıldı. Şu anda, app AppStore’da “sık/yoğun cinsel içerik veya çıplaklık” konusunda uyarı taşıyor.

Yeni kurallar getirildi

Hesaplarında müstehcen içeriğe sahip kullanıcılara bildirimler gönderildi. Vine yeni kurallara uymak için onlardan bu malzemeyi çıkarmalarını istedi.

Şikayet seçeneği var

Vine ” kullanıcılarımızın % 99’dan fazlası için, gerçekten bir şey değişmeyecek. Kalanı için: Bizim internette cinsel içerikli bir sorunumuz yok – sadece biz bunun kaynağı olmamayı tercih ediyoruz ” dedi. Kullanıcılar, bir” Bu postayı bildir” seçeneğini kullanarak müstehcen olduğunu düşünükleri içeriği bildirebilirler.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir