Twitter’da engelleme gitti-geldi

Twitter, sosyal ağda kullanıcıların en çok kullandığı işlevlerden biri olan engelleme (block), özelliğinde değişiklik yaptı. Ancak bu değişiklik fazla sürmedi. Çünkü, kullanıcılara tek taraflı engelleme imkanı veren yeni uygulama, büyük tepki görmesi nedeniyle apar topar iptal edildi.

Twitter’ın getirdiği yeni özellik, kullanıcılara bir kişiyi engelleme imkanı veriyordu. Ancak sadece engelleyen kişi, engellediği kişinin profilini ve mesajlarını göremiyordu. Engellenen kişi ise, kendisini engelleyenin profilini ve mesajlarını -hiçbir şey olmamış gibi- görmeye devam ediyordu.

İşte bu tuhaf uygulama, kullanıcıların yoğun tepkisiyle karşılaştı. Twitter’da rahatsız edilen kullanıcıların ‘sigortası’ adeta ‘can’ı olan ‘block’un işlevini yitirmesini kullanıcılar kabullenemedi.

Twitter’ın resmi blogunda yapılan bir açıklamayla kısa süre sonra bu uygulamanın geri çekildiği duyuruldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir