Twitter’dan Hong Kong’a ofis

Sosyal medya devi Twitter 2015’in ilk çeyreğinde Hong Kong’da büro açacağını açıkladı. Twitter, hükümete karşı protesto gösterileri düzenlenmesinde kullanılabileceği kaygısıyla Çin’de 2009 yılında yasaklanmıştı.

Bununla birlikte Twitter Asya kıtasında büyüme planları çerçevesinde Çin’in dışındaki alanlarda faaliyete başlamak istediğini açıkladı. Twitter’ın Hong Kong bürosunda satış personelinin çalışacağı belirtiliyor.

Şirket, yaptığı açıklamada “Hong Kong’da açılacak büromuz Çin’in dışındaki alanlarda, örneğin Çin ihracat reklam pazarı, Hong Kong ve Tayvan reklam pazarları, medya ortaklıkları ve yeni Twitter-MoPub reklam platformu gibi stratejik fırsatları yakalamamıza olanak sağlayacak.” dedi.

Hong Kong bürosu, Twitter’ın bölgede faaliyet gösteren Singapur, Tokyo, Seul ve Sidney bürolarından sonraki beşinci temsilciliği olacak.

Twitter Ağustos ayında en büyük piyasalarından biri olan Endonezya’da daha yoğun faaliyet göstermek üzere Cakarta’da büro açılacağını açıklamıştı.

Şirket sözcüsü, “Tüm internet, cep telefonu ve sosyal medya kullanıcılarının yarısı bugün Asya’da yaşıyor. Bölgede pek çok fırsat yattığını düşünüyoruz.” dedi.

BBC’nin haberine göre, Twitter’ın Hong Kong’da büro açacağı açıklaması, geçen ay biten yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 23’lük kullanıcı artışı sağlamasına rağmen, kullanıcı başına sayfaya giriş faaliyetlerinde yüzde 7’lik bir düşüş olduğu haberini izliyor.

Şirket bu yılın sonuncu çeyreğindeki gelirlerinin de piyasa beklentisi olan 448,8 milyon doların altında kalabileceğini kaydetti. New York borsasında Twitter hisseleri bu yıl neredeyse yüzde 36 oranında düştü.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir