Uber müşterilerini yanılttığı için 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti

İnternet üzerinden alternatif maliyetli taksi ya da özel araç çağırma uygulaması Uber, sürücülerinin bilgileri konusunda müşterilerini yanılttığı için açılan davada suçlamanın kaldırılması için 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

euronews’in haberine göre, davanın görüldüğü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mahkemenin savcıları bu miktarın 10 milyon dolarının 60 gün içinde tahsil edileceğini açıkladı.

2014 yılının Kasım ayında Los Angeles ve San Fransisco’da açılan davayla ilgili savcılık açıklamasında ayrıca, Uber’in 2 yıl içinde yeni bir ihlalde bulunmaması durumunda geri kalan 15 milyon doları ödemeyeceği belirtildi.

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleir’nde Atlanta şehir yönetimi havaalanına yolcu taşıyacak Uber sürücülerinin parmak izlerinin kayıt altına alınmasına yönelik bir yasal düzenleme hazırlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir