Üçlü görüşme yapabilen ilk akıllı telefon

DataStar, üç yönlü görüşme yapabilen dünyanın ilk akıllı telefonu olan Gigabyte GSmart SIMBA SX1 modelini satışa sundu. Çift SIM kartı aynı anda aktif olan GSmart SIMBA’da, iki SIM kart kullanılarak üçlü konferans görüşme yapılabiliyor.

Gigabyte GSmart akıllı telefonların Türkiye distribütörü DataStar, GSmart’ın üç yönlü görüşme yapabilen dünyanın ilk akıllı telefonu olan modelini Türkiye’ye getirdi. Gigabyte GSmart SIMBA SX1 model akıllı telefonda çift SIM kart kullanılıyor ve iki kart aynı anda aktif olabiliyor.

GSmart SIMBA SX1 ile servis sağlayıcının özel bir hizmeti ya da Wi-Fi bağlantı kullanılmadan aynı anda bir çağrıda farklı SIM kartlarından iki kişi ile konuşulabiliyor. Çift SIM kartlı telefon kullanıcıları için müthiş bir rahatlık olan bu özellik, konferans görüşmeleri de mümkün kılıyor. İki SIM kartın aynı anda aktif olabilmesi, cevapsız çağrı sorununu ortadan kaldırıyor. Sürekli iş seyahati yapan kişilerin hayatını kolaylaştıran GSmart SIMBA SX1, iki mobil telefonu tek bir kutuda topluyor.

Çift çekirdekli 1.4GHz hızında işlemcisi olan telefon aynı kategorideki pek çok telefondan daha yüksek performans sağlıyor. 5 inç HD IPS LCD ekranı sayesinde filmler ve resimler daha canlı izlenebiliyor. Ayrıca yüksek renk doğruluğu ile geniş izleme açısı sunan GSmart SIMBA SX1, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor.

Telefonun kilit ekranından kamera ve araçlara geçmek için ekranı sağa ya da sola kaydırmak yeterli. Kullanımı kolaylaştıran ve kullanıcıya çeşitli olanaklar sunan Google Now, DayDream gibi pek çok uygulamaya sahip olan SIMA SX1’in fotoğraf özellikleri de dikkat çekiyor.

Dokunmatik odaklama özelliği ile odaklanmak istenen nesneye sadece ekran üzerinden dokunarak odaklanmak; Stand Capture ile hiçbir anı kaçırmadan peş peşe fotoğraf çekmek; HDR sayesinde fotoğraflarda yüksek kontrast ve renk zenginliği; video kaydı sırasında aynı anda fotoğraf çekmek gibi birçok zengin özellik GSmart SIMBA SX1’de mevcut.

GSmart’a özgü akıllı deneyimler…

Giabyte GSmart SIMBA SX1 akıllı telefonda pek çok akıllı uygulama da bulunuyor. Akıllı Sıfırlama özelliği sayesinde bir ya da iki düğmeye basarak istendiğinde rehber ya da uygulama bilgilerini sıfırlamak mümkün. Ayrıca Akıllı Koruma ile pil süresi uzatılabiliyor. Bu uygulama sistem bekleme durumundayken ağ bağlantılarını ve uygulamaları otomatik olarak kapatıyor; böylece pil süresi uzuyor.

Başka bir akıllı uygulama ise ücretsiz gelen klavye temaları. ‘Şirin’, ‘Modern’, ‘Romantik’ gibi temalarla klavyeyi farklılaştırmak mümkün. Kaydırma ve yazma sırasında sorunsuz geçiş, daha az hareketle daha hızlı giriş ve akıllı kaydırma özellikleri de GSmart SIMBA SX1’in kullanımı kolaylaştıran akıllı uygulamalar arasında yer alıyor.

GigabyteGSmartSIMBASX1

Gigabyte GSmart akıllı telefonların Türkiye tek distribütörü DataStar tarafından satışa sunulan GSmart SIMBA SX1’in bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

Gigabyte GSmart SIMBA SX1 Akıllı Telefon:

 • Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi
 • Çift SIM kart, ikisi de aktif
 • Üç yönlü konuşma
 • Qualcomm Snapdragon S4 1.4 GHZ işlemci
 • Dahili 4GB ROM, 1GB RAM
 • 5 inç HD IPS LCD ekran (HD 1280×720)
 • 13 M piksel ön, 2 M piksel arka kamera
 • Mikro SD kart (32GB’a kadar)
 • Mikro USB girişi
 • 802.11 b/g/n kablosuz ağ
 • Bluetooth 3.0
 • 144 x 73 x 9.5 mm boyutlarında; 165 gr ağırlığında
 • Fiyat: 899 TL (KDV dahil).

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir