Ünlü CEO’lar Facebook hesaplarını sildi

Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığı iddiası sebebiyle dünyanın önde gelen firmalarının CEO’ları ‘Facebook’u silin’ (Delete Facebook) kampanyasına katıldı.

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak milyonlarca kullanıcısının verilerini paylaşan Facebook’ta artık bulunmayacağını açıkladı ve Facebok hesabını kapattığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Twitter’daki takipçilerinin yoğun isteği üzerine 46 yaşındaki milyarder girişimci Elon Musk, 2 buçuk milyondan fazla takipçisi bulunan Tesla ve SpaceX’in resmi Facebook hesaplarını silmişti.

euronews’in haberine göre, WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton, sosyal medyadaki ‘Delete Facebook’ (Facebook’u silin) kampanyasına destek vermişti.

Musk, Facebook’a ait bir diğer sosyal medya şirketi Instagram’daki hesabına ilişkin ise “Şimdilik kullanmaya devam edeceğim.” açıklamasını yaptı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir