Facebook

Ünlülerden Facebook ve Instagram karşıtı kampanya

Nefret söylemleri, propaganda ve yanlış bilgilendirmeye karşı tepki amacıyla Facebook ve Instagram’daki hesaplarını donduran ünlüler arasına Kim Kardashian West de katıldı.

Yaptığı açıklamada Facebook’a karşı yürütülen “Kar uğruna nefret söylemlerine izin verme” kampanyasını desteklediğini söyleyen Kardashian, “Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgiler seçimlerimiz üzerinde ciddi bir etkiye sahip ve demokrasimize zarar veriyor” dedi.

Kardashian, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Sizlerle Facebook ve Instagram üzerinden iletişim kurmayı seviyorum. Ancak Amerika’yı bölmek için kurulmuş grupların bu platformlar üzerinden nefret söylemi ve yanlış bilgi yaymasına ve propaganda yapmasına izin verilmesine sessiz kalamam” ifadelerini kullandı.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Kardashian dışında ünlü yıldızlar Kerry Washington, Jennifer Lawrence ve Sacha Baron Cohen de dün Facebook hesaplarını dondurarak kampanyaya destek verdi.

Sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan kampanyaya Facebook’a reklam veren bazı büyük kurumlar da destek veriyor. Kampanyayı organize eden gruplar bu hafta kullanıcılara Facebook ve Facebook’un sahibi olduğu Instagram’daki hesaplarını 24 saat süreyle dondurmaları çağrısında bulunuyor.

Hesabını dondurma kararı alan Kim Kardashian, Instagram’daki 188 milyondan fazla takipçisiyle tüm dünyada en çok takipçiye sahip 10 isimden biri.

2.299 TL. fiyatıyla çok iddialı | General Mobile GM 20 Pro kutudan çıkıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir