USB girişi için bilgisayarda yer arama derdine son

Dünyanın 1 Numaralı Kablosuz Ağ Markası TP-LINK, yeni USB çoklayıcı ürününü satışa sundu. TP-LINK UH700 model USB çoklayıcı, USB 3.0 destekli yedi adet USB girişine sahip. Çok sayıda farklı cihazı bilgisayara bağlamak gerektiğinde sıkıntı yaratan USB giriş sorununa çözüm getiren ürün, ayrıca aynı anda yedi adet ürünü güvenli şekilde şarj etmeyi de sağlıyor.

Kullanılan dijital cihaz sayısı arttıkça, bunların bilgisayara bağlanması ve şarj edilmeleri için daha fazla USB girişi gerekiyor. Oysa özellikle taşınabilir bilgisayarlar giderek daha ince ve hafif hale geliyor; bunun sonucunda da iki-üç USB girişli ürünler ortaya çıkıyor.

Mouse, yazıcı, taşınabilir diskin yanı sıra gerek veri aktarma gerek şarj amaçlı akıllı telefon, MP3 çalar, dijital kamera gibi cihazların da bilgisayara bağlanması gerektiğinde ortaya çıkan USB giriş sıkıntısına kaliteli, güvenli bir çözüm oluşturan TP-LINK UH700, USB 3.0 desteği sayesinde veri aktarım hızını da 10 kata kadar artırıyor.

Üzerinde yedi adet USB 3.0 girişi olan UH700 USB çoklayıcı, 5Gbps seviyesinde veri aktarım hızı sunuyor. Aynı anda yedi farklı cihazı bilgisayara bağlamak, veri aktarmak ve şarj etmek mümkün oluyor. Üstelik UH700, çoklu koruma özellikleri sayesinde, bağlı cihazları aşırı ısınma, düşük voltaj gibi olabilecek potansiyel tehlikelere karşı koruyor.

Türkiye’de de satışa sunulan ürünün tavsiye edilen fiyatı 61,40 USD + KDV olarak açıklanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir