Porsche Design Acer Book RS

Üst düzey tasarım ve performans: Porsche Design Acer Book RS

Porsche Design ve Acer, Porsche Design’ın işlevsel tasarım felse-fesi ve mühendislik zekasını Acer’ın teknolojik yenilikleri ve global bilgisayar sektöründeki derin bilgi birikimiyle birleştiren bir iş birliğine imza attı. Benzersiz ve muhte-şem ürünler ortaya çıkarmak için çalışan her iki tarafın birlikte ortaya çıkardığı ilk model, gelişmiş teknolojileri saf ve minimalist tasarım unsurlarıyla bir araya getiren bir üst seviye dizüstü bilgisayar oldu. Tamamen metal kompakt bir kasaya sahip olan Porsche Design Acer Book RS, 11. Nesil Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce MX350 GPU ile donatıldı.

Ürünün ağırlığı ise yalnızca 1,2 kg. Kasanın üst kısmında hafif olmasına rağmen güçlü ve yüksek performanslı bir malzeme olan ve motor sporlarındaki onlarca yıllık tecrübeyi yansıtan karbon fiber bir kaplama yer alıyor. Intel ile geliştirilen Porsche Design Acer Book RS, Intel Evo platformu onaylı modelleri içeriyor. Anında uyanma, gerçek pil ömrü ve hızlı şarj gibi konularda tutarlı performans deneyimi hedeflerini yerine getiren bu modeller, her işi halletmek için ideal çözüm sunuyor.

Porsche Deisgn Group CEO’su Jan Becker, “Sektörde 40 yıldan fazla tecrübeye sahip Acer’ın mükemmel geçmişi, iş ortaklarımızla birlikte olağanüstü ürünler sunma amacımızla örtüşüyor. Bu iş birliğini, temelinde marka DNA’mızı taşıyan ve perfor-mans ile tasarımda yeni standartlar belirleyen Porsche Design Acer Book RS ile başlatmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Acer Co-COO’su Jerry Kao ise şunları söyledi: “Acer ve Porsche Design arasındaki heyecan verici iş birliğinin ilk meyvesi olan Porsche Deisgn Acer Book RS, şıklığı ve performansı mobil profesyoneller için mükemmel biçimde birleştiriyor. Acer’ın tekno-loji alanındaki uzmanlığıyla Porsche Design’ın tasarım konusundaki becerisi bir ara-ya geldiğinde, ortaya yalnızca zamanın ötesinde bir estetik görünüm değil, aynı za-manda muhteşem performans da barındıran üstün bir ürün çıkıyor.”

“Yoğun mühendislik desteğiyle ortaya çıkan ve işlerinizi halletmeniz için en iyi dizüs-tü bilgisayarlar olduğu onaylanan Intel Evo platformları, insanların dizüstü bilgisa-yarlardan beklentilerini artırmasını sağlıyor” diyen Intel Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü Chris Walker, ardından şunları söyledi: “Intel Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip yeni Porsche Design Acer Book RS gibi Intel Evo onaylı tasarımlar modern iş dünyası ve eğlence için gereken performansı, hızı ve gerçek pil ömrünü sunuyor.”

Bilindik ikonik tasarım

İşlevselliği en uygun biçimde sunmayı hedefleyen Porsche Design’ın tasarım felse-fesini takip eden Porsche Design Acer Book RS, her özelliğin bir amaca yönelik ge-liştirildiği üst düzey bilgi işlem anlayışını temsil ediyor. 3k karbon fiber kısım, cihazın elmas kesim CNC işleme kasasıyla zıtlık oluşturuyor. Bu zıtlık ürüne iddialı bir ka-rakter katarken taşınabilirliği de artırıyor. Tüm cihaz yalnızca 1,2 kg ağırlığında ve 15,99 mm inceliğinde. Alt ve üst yüzeyleri birbirine bağlayan tek parça menteşe, dizüstü bilgisayar açıldığında klavyeyi hafifçe yukarı kaldırıyor. Böylece hem daha ergonomik bir yazı yazma deneyimi sunuluyor hem de daha iyi soğutma elde edili-yor. Arka aydınlatmalı tuşlar gece bile rahat yazı imkanı sunuyor. Camdan üretilen hassas touchpad ise aynı anda birden fazla görevi daha rahat yapabilmek için çoklu hareket desteği veriyor.

Güçlü ve etkileyici performans

Porsche Design Acer Book RS’in dış katmanın altında, Intel Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri, isteğe bağlı bağımsız NVIDIA GeForce MX350 GPU ve 16 GB RAM bulunuyor. Tüm bu donanım, günlük işlerde karşınıza çıkan her şeyin üstesinden kusursuz bir şekilde gelmeyi sağlıyor. Antimik-robiyal Corning Gorilla Glass kaplı 14 inç FHD IPS dokunmatik ekran sRGB renk gamının %100’ünü kapsıyor. Ultra ince çerçeveler ise %90’lık etkileyici bir ekran gövde oranı elde edilmesini sağlıyor. Çift bakır ısı borusuyla serin kalan cihaz 17 saat gibi etkileyici bir pil ömrüne sahip. Cihaz ayrıca 30 dakika hızlı şarjla 4 saat kul-lanım sunuyor. Çift bant Intel Wi-Fi 6 (Gig+), geniş bağlantı noktası seçenekleri (USB-C , Thunderbolt 4 ve USB3.2 Gen 2) ve Windows Hello ile parmak izi kullana-rak güvenli oturum açma, Modern Bekleme Durumu ve Sesle Uyandırma gibi akıllı özellikler de kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Özel tasarım aksesuarlar

Bölümlere ayrılmış ve çok işlevli Porsche Design Acer Travelpack RS (mousepad, mouse, taşıma bölmesi ve dizüstü bilgisayar yuvası), Porsche Design Acer Book RS için ideal bir yol arkadaşı. Taşıma bölmesi, dokunulduğunda hoş bir his uyandıran ve hafifçe parlayan dayanıklı ECCO PALERMO XA deriden üretildi. Mıknatıslı klips-ler, taşıma cebini dizüstü bilgisayar yuvasına bağlıyor. 1680D kumaştan üretilen bu su geçirmez bölüm, dizüstü bilgisayarı seyahatlerde yaşanabilecek çizilmelere ve aşınmaya karşı koruyor. Verimlilik için, dizüstü bilgisayar yuvasının çıkarılabilir ka-pağı mousepad olarak da kullanılabiliyor.

Bluetooth ve kablosuz Porsche Design Acer Mouse RS, bu seyahat paketini tamam-lıyor. Sol tuşu kaplayan karbon fiber cihaza karakter katıyor. Bu malzeme ayrıca mouse’un alt kısmında da kullanılıyor. Güçlü karbon fiber ile uzun kullanım ömrü sunan üründe üç ayrı hassaslık ayarı arasında hızlı geçiş yapmayı sağlayan bir DPI anahtarı yer alıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Porsche Design Acer Book RS Premium Package (i7 dizüstü bilgisayar, seyahat çantası, mouse) EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.399 €’dan baş-layan fiyatlarla satışa sunulacak.

Porsche Design Acer Book RS, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.799 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Porsche Design Acer Mouse RS, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 99 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Porsche Design Acer Travelpack RS (mousepad, mouse, taşıma bölmesi ve dizüstü bilgisayar yuvası), EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 299 €’dan baş-layan fiyatlarla satışa sunulacak.

GM 20 Pro alınır mı? Kamera performansı nasıl? | GM 20 Pro incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir