Uyumsoft, 2015’de yüzde 25 büyüme hedefliyor

Ülkemizin yazılım, danışmanlık ve iDönüşüm süreçleri firması Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, 2015 yılında %25 büyümeyi hedefliyor.

Merkezi İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’ında bulunan Uyumsoft’un, Ankara, İzmir, Bursa ve Bakü’de ofisleri var. 19 yıldır yurtiçi ve yurtdışında; otomotiv, makine, gıda, tekstil gibi 45 farklı sektörde bin 500’ün üzerinde özel sektördeki firmaların; ERP, CRM, BI gibi kurumsal iş sistemlerini başarıyla yöneten Uyumsoft, son aylarda ülke gündemine giren e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter gibi tüm iDönüşüm projelerinin merkezinde yer alıyor.

2014’ü planlarının üzerindeki bir başarıyla kapattıklarını kaydeden Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder, “Bu yılda, planlarımızın gerçekleşeceği başarılı bir yıl olacaktır. 2015’de %25’e yakın büyüme hedefliyoruz” dedi. Bu yıl yurtiçindeki yapılanmaya devam edeceklerini anlatan Önder, yıl boyunca yeni kanal ağlarını zincire katacaklarını açıkladı.

Birkaç yıl içinde rota, yakın komşu ülkelere çevrilecek

Türk yazılım firmalarının, uluslararası firmalar gibi aynı kalitede yazılım ürünleri çıkardığını ifade eden Önder, şunları söyledi: “Ülkemizdeki yerli yazılım firmaları, çok başarılı işler yaparak, büyük projelere imza atıyor. Türk yazılım firmaları, gelecek birkaç yıl içinde rotayı, yakın komşu ülkeler başta olmak üzere, dünya pazarlarına çevirecek.”

Üniversite-sanayici işbirliğiyle sektöre nitelikli insan kaynağı yetişiyor

Uyumsoft’un kurulduğu tarihten itibaren üniversite-sanayi işbirliği içinde olduğunu anlatan Önder, geleneksel olarak her yıl düzenledikleri yaz staj okulu projesine, örneğin 1-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Türkiye’nin 14 üniversitesinden, bilgisayar, bilişim, yazılım, matematik ve endüstri mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin katıldığını kaydederek, Uyumsoft Akademi’nin 6.’nı gerçekleştirdiği ‘Uyumsoft Akademi Yaz Stajı Okulu’ projesini Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) işbirliğiyle hayata geçirdiklerini söyledi.

Uyumsoft’un sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeyi düzenledikleri eğitimlerle sektöre aktarmaya devam edeceklerini açıklayan Önder, bugüne kadar 1.000’in üzerindeki kişiye eğitim verdiklerini ve eğitimi tamamlayanların önemli bir çoğunluğunun da, Uyumsoft’un müşterilerinde istihdam edilmekte olduğunu belirtti. Önder, Uyumsoft’un web tabanlı ERP Programının, 20’ye yakın üniversitede ders aracı olarak kullanıldığını da sözlerine ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir