Uyumsoft Akademi Yaz Staj Okulu sertifikaları verildi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Uyumsoft AŞ işbirliğiyle, bu yıl 7’si düzenlenen Uyumsoft Akademi Yaz Staj Okulu’na katılan öğrenciler sertifikalarını aldı.

Ülke genelindeki çeşitli üniversitelerin bilgisayar, bilişim, matematik ve endüstri mühendisliği bölümlerinde okuyan 27 üniversite öğrencisinin sertifikası, 14 Temmuz tarihinde düzenlenen bir törenle, Uyumsoft İş Geliştirme Koordinatörü Turgut Kayalar ve Uyumsoft Proje Yöneticisi Özgür Kaçan tarafından öğrencilere verildi.

Teorik ve pratik staj imkanı sağlandı

Çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden mühendislik bölümü öğrencilerinin katıldığı Uyumsoft Akademi Yaz Staj Okulu programı kapsamında; Oracle veri tabanı eğitimi, Visual studio eğitimi, web servis proje yazımı, teknik geziler gibi zengin bir içerik yer aldı.

Yaz staj okulu programı, YTÜ Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Binası Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki sınıfta gerçekleşti. Ayrıca öğrenciler Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından 2 gün boyunca girişimcilik eğitimi ve çeşitli seminerlere katılarak Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkındaki kuluçka merkezi ve yazılım firmalarını ziyaret etmiştir.

Uyumsoft, 7 yıldır bilgi birikimi ve tecrübesini gençlerle paylaşıyor

Uyumsoft’un kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 7.’ni düzenlediği program hakkında bilgi veren Uyumsoft AŞ Proje Yöneticisi Özgür Kaçan, çeşitli üniversitelerden öğrencilere verdikleri yaz staj okulu eğitiminin, gençlerin bilgi birikimi ve tecrübesini artırmasının yanı sıra, iş bulmalarına da imkan sağladığını sözlerine ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir