Huawei Enterprise Will Song

Veri depolamanın geleceği Huawei IDI FORUM 2024’te konuşuldu

Huawei IDI FORUM 2024 (İnovatif Veri Altyapısı Forumu), ‘Hazır Veri Altyapısı Oluşturma’ temasıyla, 7 Mayıs’ta Berlin’de gerçekleştirildi. Huawei etkinlik kapsamında; ölçeklenebilirlik, veri dayanıklılığı ve veri performansı kavramlarını detaylı olarak ele aldı.

Veri depolamanın geleceği, Huawei IDI FORUM’da ele alındı. Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen etkinliğe, üst düzey Huawei yöneticilerinin yanı sıra, fikir liderleri ve farklı endüstrilerden yöneticiler katıldı.

Huawei Enterprise Avrupa Başkanı Will Song, Huawei İnovatif Veri Altyapısı Forumu’nda yaptığı açılış konuşmasında, veri ve yapay zekanın (AI) önemine değinerek, “Hızla akıllı bir dünyaya giriyoruz. Veriler büyük ölçüde büyüyor yaşıyor ve yapay zeka teknolojileri hızla gelişiyor” dedi. Song, Avrupa için yeni fırsatlardan bahsederken, “Zeka, önümüzdeki on yıl içinde Avrupa için yeni kapılar açacak” ifadelerini kullandı ve Huawei’in bu trendi takip etmek için ‘Tüm Zeka’ stratejisini önerdiğini belirtti.

Song ayrıca, Huawei’in yenilikçi ürünler ve çözümler sunmaya devam edeceğini ve şu ana kadar 150’den fazla ülke ve bölgede 25.000’den fazla müşteriye hizmet verdiklerini vurguladı. Avrupa’nın yeşil geçişini destekleme çabalarına değinen Song, “Büyük miktarlarda yapılandırılmamış veriyi ele alan ürünlerimiz var ve OceanStor Pacific Scale-out Depolama, sektördeki en yüksek flash kapasite yoğunluğuna sahip” dedi.

Huawei Veri Depolama Ürün Hattı Başkanı Dr. Peter Zhou, ‘Veri Uyanış Çağında Veri Depolamanın Yeniden Tanımlanması’ başlıklı konuşmasında, veri depolamanın geleceğinin ultra performans, veri dayanıklılığı, yeni veri paradigmaları, ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve veri kumaşı gibi çoklu yetenekler tarafından yönlendirileceğini söyledi. Dr. Peter Zhou, Huawei’in müşteri taleplerine odaklanarak öncü AI-hazır veri altyapısı inşa etme taahhüdüne vurgu yaptı.

Huawei, OceanClub Topluluğu’nu duyurdu

Etkinlikte ayrıca, Huawei’in veri depolama teknolojisi topluluğu OceanClub resmi olarak tanıtıldı. Platform, veri depolama alanında endüstri uygulamalarını ve teknolojik yenilikleri teşvik etmeyi, teknik alışverişleri ve iş birliklerini desteklemeyi amaçlıyor.

İlginizi çekebilir:  Huawei 2014'te 288,2 Milyar Yuan gelir elde etti

Huawei Veri Depolama Pazarlama ve Çözümleri Satış Bölümü Başkanı Michael Qiu, OceanClub’ı tanıtırken, yapay zeka teknolojisindeki hızlı gelişme ile birlikte büyük miktarda verinin uyandığını ve veri monetizasyonu çağının başladığını belirtti.

OceanClub’ın kuruluş amacının, veri profesyonellerine yapay zeka çağının getirdiği fırsatlardan yararlanma imkanı sağlayarak onları güçlendirmek olduğunu söyleyen Qui, “Kar amacı gütmeyen küresel organizasyon olarak OceanClub, tüm bilişim profesyonellerine hizmet etmeyi, teknik yenilik ve entelektüel alışveriş için bir platform sunmayı hedefliyor” dedi.

AI için özelleştirilmiş OceanStor A800, AI küme kullanımını %30 artırabilir ve performans açısından, rakip sağlayıcınınkinden dört ve sekiz kat daha iyi bant genişliği ve IOPS sunuyor. Ölçeklenebilirlik açısından, OceanStor A800, 512 kontrole kadar dışa doğru ölçeklenmeyi ve maksimum 4096 hesaplama kartına kadar yukarı doğru ölçeklenmeyi destekler. Alan ve enerji tasarrufu açısından, 1 PB/U olağanüstü depolama yoğunluğu ve 0.7 watt/TB enerji verimliliği sağlıyor.

Ürün aynı zamanda, depolama ortamındaki yenilikler sürdürülebilir gelişimi destekliyor. Huawei’in yeni çıkan yüksek kapasiteli SSD’leri, aynı disk boyutuyla 10 kat daha fazla kapasite sağlıyor, bu da bir veri merkezinin enerji tüketimini daha da azaltabilir kılıyor. Disk başına 128 TB kapasiteli yeni SSD’ler, her bir PB veri depolandığında, rakip sağlayıcının SSD’lerine kıyasla %88 daha az depolama alanı ve %92 daha az enerji tüketiyor.

Bilek ağrısına son | Logitech MX Vertical ergonomik fare incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir