Vertiv UPS

Vertiv UPS portföyünü tek fazlı Lityum İyon ailesiyle genişletiyor

Artık EMEA genelinde tüm pazarlarda yer alan Vertiv Edge Lityum İyon UPS modelleri, daha uzun akü ömrü sunuyor.

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv, line interactive UPS portföyünü genişleterek, lityum iyon akü modelleriyle tek fazlı kesintisiz güç kaynağı (UPS) sistemlerini pazara sunduğunu duyurdu. Kule ve kabinlere monte dönüştürülebilir tasarımlarda 1500-3000VA arasında değişen kapasitelerle, yüksek verimli tek fazlı Vertiv Edge Lityum İyon- UPS ailesi artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) genelinde mevcut.

Daha düşük bakım gereksinimleri sayesinde lityum iyon aküler (Li-ion veya LIB olarak da biliniyor) BT desteğinin sınırlı olduğu ağın ucundaki dağıtımlar için doğal bir uyum sağlıyor. Valf ayarlı kurşun asitli (VRLA) akülerle karşılaştırıldığında, lityum iyon aküler üç kata kadar daha uzun ömre sahip ve bu da toplam sahip olma maliyetini (TCO) düşürüyor.

Ayrıca, bu kapasitelerde UPS sistemleri için kullanılan VRLA akülere göre daha yüksek sıcaklıklarda daha verimli çalışıyor, daha küçük, daha hafif olmasının yanı sıra daha uzun çalışma süresi ile dikkat çekiyor. Vertiv Edge Lityum İyon UPS ailesi, VRLA akülü standart bir UPS için yaklaşık 4-5 dakikaya kadar, tam yükte 10 dakikaya kadar akü yedeklemesi sağlıyor.

“Dijitalleşme artarken birçok uygulama ağın sınırına taşınıyor ve güvenilir güç korumasına ihtiyaç duyuyor” diyen Vertiv’in EMEA satış başkan yardımcısı Karsten Winther, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Lityum iyon akülü UPS sistemleri, maliyet ve işletim avantajları sunarken aynı zamanda yerinde bakım ihtiyacını da azaltıyor. Sonuç olarak bu, kritik edge dağıtımları için daha fazla istikrar ve tasarruf, müşterilerimiz için de daha geniş seçenekler anlamına geliyor.”

Vertiv Edge Lityum İyon UPS, edge bilişim siteleri ve sağlık, bankacılık, eğitim, perakende ve devlet uygulamaları için ideal. Elektronik ve akü için standart 5 yıllık garantiyle birlikte geliyor. Sistem, çeşitli edge lokasyonlarda kolayca dağıtılabilen standart bir BT altyapı çözümü için Vertiv VR Kabini ile entegre edilebiliyor.

Vertiv Edge Lityum İyon UPS ailesi Vertiv’in web sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Vertiv Power Insight yazılımı tarafından destekleniyor. Vertiv Power Insight, bireysel ve sanal sunucular için kapatma korumasıyla kullanıcıların 100 adede kadar kabin güç dağıtım birimini (rPDU’lar) ve UPS sistemlerini kolayca izlemesine ve yönetmesine olanak tanıyarak daha fazla görünürlük ve birden çok edge lokasyonun daha iyi yönetilmesini sağlıyor. Vertiv Power Insight’ın yeni sürümü, güç yönetimini ve kullanılabilirliğini kolaylaştırmak için VMware vCenter eklentisi sunuyor.

Bilek ağrısına son | Logitech MX Vertical ergonomik fare incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir