Vertu’dan Android’li akıllı telefon

Lüks mobil telefonlarda dünya lideri Vertu, Android’le çalışan yeni telefonu VERTU TI’yi piyasaya sundu. Dayanıklılığı, zarafeti ve hafifliğiyle bilinen titanyumdan bir kasaya sahip olan VERTU TI, deri ayrıntılar süslenmiş ve 7.62 cm ile şimdiye kadar yapılmış en geniş safir kristal ekrana sahip.

Safir kristal ekranı tam anlamıyla çizilmez kılıyor. Darbe dayanıklılığı testlerinde diğer akıllı telefonlardan dört kat daha güçlü olduğu tespit edildi. VERTU TI’nin 500 NM’lik bir güç uygulandığında 1mm’den az deforme olan titanyum kasası, diğer akıllı telefonların beş katı kadar daha dayanıklı.

Android 4.0, Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan VERTU TI, 1.7 GhZ işlemciyle birleştiğinde sezgisel, son derece duyarlı ve keyifli bir deneyimle sonuçlanıyor. Diğer özellikler arasında otomatik odaklı ve ikiz LED flaşlı 8MP arka kamera, 1.3MP öne bakan Skype uyumlu kamera, 64GB iç bellek ve güvenli yakın alan iletişim teknolojisi var.

Vertu’nun üstün el işçiliği ve mühendisliğe olan bağlılığının başka bir örneği de VERTU TI’nin işitsel kapasitesi. 11 x 15 mm dikdörtgen sürücüleri, frekans tepki ve seviyesini maksimuma çıkarmak için akustik olarak iskelete entegre edilmiş. Sonuç, telefonun kendi stereo hoparlörlerinden gelen rakipsiz senfonik bir ses.

VERTU TI’nin yeni özelliklerinden biri de kullanıcılarına nerede olursa olsunlar, verdiği avantaj ve hizmetlere 7 gün 24 saat anında erişim sağlayan “Vertu Tuşu”. Bu hizmetlere telefonu, içindeki bilgileri ve gerektiğinde kullanıcıyı koruyan Vertu Certainty de dahil. Vertu Life – kişiye özel bilgi, yazılar ve avantajlar – Vertu’nun meşhur Concierge hizmetiyle birlikte sunuluyor.

Vertu Global Pazarlama ve İletişim Müdürü Massimiliano Pogliani, “VERTU TI şimdiye kadar tasarladığımız en kusursuz ürün. Yeni Android platformu ve zarif fiziksel duruş Vertu’nun avantaj ve hizmetleriyle birleştiğinde benzersiz ve sıradışı bir sonuç ortaya çıkıyor” dedi.

Vertu Baş Global Tasarımcısı Ignacio Germade, “VERTU TI, Vertu tasarımının zamansızlığıyla en yeni teknolojik unsurların birleştiği nokta. Uzun süreli Vertu kullanıcıları tarzı, hafifliği ve malzemeleri takdir edecekler, Vertu ürünlerini henüz deneyimlememiş olanlar ise sade, zarif çizgisine, yarattığı harika duyguya ve iletişim çağının hızına uygun işleyişine vurulacaklar. Vertu büyümeye devam ettikçe, Signature gibi ürünlerin klasik sadeliğini seven çok sayıda kullanıcımızı tatmin eden bir tasarım dili geliştireceğiz, aynı zamanda el emeği, zarif tasarımlar ve ilham veren teknolojiyle yeni müşterilere hitap edeceğiz.” dedi.

Vertu Genel Müdür ve CEO’su Perry Oosting, “VERTU TI bizim son on yıldır ürettiğimiz en önemli telefon. Android 4.0 kullanıcılara kanıtlanmış ve sezgisel bir ortam sağlarken telefonun tasarım ve işçiliği Vertu’nun kendine özgü stilini yansıtıyor. Vertu, 90’ların sonunda yola çıktığımızdan beri lüks mobil telefon sektöründe yolu açtı ve başı çekti. Bilgi ve deneyimimizin derinliğini VERTU TI’de ortaya koyuyoruz. Bir benzeri daha yok. VERTU TI kullanıcıları sabah evden sadece bu telefonla çıkabilecekler. Başka hiçbir şeye ihtiyaçları yok.” Dedi.

Her bir VERTU TI İngiltere’de, Vertu’nun Hampshire’daki ileri teknoloji merkezinde “tek bir zanaatkar” tarafından elde yapılıyor. Zorlu bir test sürecinden sonra o usta tarafından imzalanarak dünya çapında 500’ü aşkın mağazadan birinde alıcısına kavuşuyor.

Vertu’nun global satış cirosu 2012’de ardı ardına üçüncü yıl artarak her yıl artış gösteren bir trend ile devam etti. Bu trendin önümüzdeki yıllarda da artarak sürmesi için sağlam bir ürün haritası hazır.

vertu1

VERTU TI

Tasarım özellikleri:

Titanyum kasa, 3.7” Safir kristal ekran, Deri, LIFE, CONCIERGE ve CERTAINTY hizmetlerine erişim için yakut Vertu tuşu,

Teknik özellikler:

Android 4.0, Ice Cream Sandwich, Qualcom Snapdragon S4 Dual Core 1.7GHz işlemci, 64GB iç bellek, 8MP arka kamera, 1.3MP ön kamera, 1080p Video Çekimi, Güvenli NFC, Bir dokunuşla ödeme, Full/Mikro/Nano SIM kapasitesi

Vertu testleri

  • VERTU TI darbe testi. Safir kristal ekran 110gm kuvvetinde bir bilyalı yatağın bir darbesine dayandı. Vertu’nun minimum standardı 64gm kuvvetinde bilyalı yatağın bir darbesi.
  • VERTU TI deformasyon testi. Alete üç noktadan dayanak sağlanırken kasayı bükmek için bir kuvvet uygulanıyor. Alet 500N’lik (yaklaşık 50KG) bir kuvvet uygulandığında 1 mm’den daha az bükülüyor.
  • Her Vertu telefonu, aşırı sıcaklık testi (-40 / +85), burulma gücü, düşürme testi ve nem dahil 40 adet mekanik ve çevresel testten geçiyor.
  • Deri aksesuarlar 17 ayrı testten geçiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir