VERTU’dan yeni lüks telefon: Ti Ferrari

Lüks cep telefonu sektörünün önde gelen üreticisi Vertu, sınırlı sayıda üretilen yeni cep telefonu VERTU Ti Ferrari’yi satışa sunuyor. Bu özel telefon Vertu’nun öncü tasarımını, modern teknolojisini ve lüks hizmetlerini Ferrari’nin ısmarlama malzemeleri ve özel olarak seçilmiş Ferrari içeriği ile birleştiriyor ve el yapımı VERTU Ti Ferrari telefonlardan sadece 2013 adet üretilecek.

Vertu tasarım ekibi Ferrari Tasarım Direktörü Flavio Manzoni ile birlikte çalışarak VERTU Ti Ferrari konseptini geliştirdi ve telefonun şekline yansıtılan Ferrari F12berlinetta’nın ergonomik hatlarından ilham alındı. Hem lüks tecrübesi hem de fonksiyonel fayda sağlayan hakiki Ferrari malzemeleri de tasarımla bütünleştirildi; telefonun yastık kısmı, renkli AlutexTM kompozit kullanan özgün Ferrari karbon dokuma özelliğini taşırken, telefon, aracın iç kısmını süsleyen aynı zarif dikişli Ferrari derisi ile kaplandı.

Telefonun metal unsurları F12berlinetta’nın motor bileşenlerini korumak için kullanılana benzeyen Elmas Benzeri Kaplama (Diamond Like Coating – DLC) ile korunuyor. Adından anlaşılacağı gibi, bu tür kaplamaların değeri, telefonu çizilmez kılan sertlik ve aşınma dayanıklılığını sağlama becerisinden geliyor.

Vertu CEO’su Massimiliano Pogliani, “Tasarım, işçilik ve performans tutkumuzu paylaşan ikonik marka Ferrari ile bir kez daha işbirliği yapmaktan mutluyuz. Ferrari ile ortak değerlerimizi mükemmel şekilde bünyesinde toplayan VERTU Ti Ferrari’yi birlikte yarattık. Müşterilerimize Ferrari’nin heyecanlı dünyasına büyüleyici bir bakış sunma konusunda süregelen vaadimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Ferrari Tasarım Direktörü Flavio Manzoni ekledi: “Ferrari için Vertu ile çalışmak daima heyecan verici; işçilik ve performans mükemmeliyeti için aynı değerleri paylaşıyoruz. VERTU Ti Ferrari tasarımında işbirliği yaparak, Ferrari markasına özgü eşsiz tasarım unsurlarını yansıtan bir telefon modeli yarattık.”

VERTU Ti Ferrari, Ferrari dünyasından içeriği tek bir yerde birleştiren, Vertu’ya özel, bir Ferrari uygulaması içeriyor. Yeni Ferrari içeriği hazır olur olmaz, Facebook, Twitter ve YouTube gibi bütün Ferrari sosyal medya kanalları ile eş zamanlı olarak canlı yayın ile Ferrari Magazin web sitesinden iletiliyor.

Ek olarak, Ferrari showroom yer belirleyicisi, müşteri dünyanın neresinde olursa olsun Ferrari’ye erişimini sağlamak amacıyla yakındaki Ferrari yetkili satıcılarının listesini, aynı zamanda garajları ve hizmet merkezlerini de iletiyor.

Bu ısmarlama Ferrari özelliklerine; Vertu sahiplerine dünyanın neresinde olursa olsun, anlık, kişiselleştirilmiş haber, bilgi ve yardım sağlayan bir dizi benzersiz hizmetten oluşan Vertu CONCIERGE ve Vertu LIFE eşlik ediyor. Bu hizmetler, en üstün teknoloji ve en donanımlı uzmanlarla Vertu kullanıcılarının varlıklarını, gizliliğini ve verilerini koruyan Vertu CERTAINTY ile tamamlanıyor.

VERTU Ti Ferrari uygulaması üç dilde sunuluyor: İngilizce, İtalyanca ve Çince ve Ferrari’den esinlenmiş bir ana ekran saati, dört özel olarak yaratılmış zil sesi ve sekiz Ferrari duvar kâğıdı içeriyor.

Her bir VERTU Ti Ferrari tek zanaatkar tarafından en lüks malzemeler kullanılarak el işçiliği ile birleştirilir ve Vertu’nun kalite taahhüdünün bir güvencesi olarak cihazı yapan ustanın imzası telefona işlenir.

Vertu’nun bütün ürünleri Hampshire, İngiltere’de, 500’ü aşkın kişilik bir iş gücünün telefonları tasarlayıp, birleştirip pazarladığı üretim tesisinde el yapımı ile üretilmektedir. Ana akım ürünlerin aksine, Vertu telefonlar, hem son derece keyifli bir dokunma hissi sunan hem de aşırı derecede sağlam kılan paslanmaz çelik, titanyum, deri ve safir kristal ekranlar gibi yüksek kaliteli malzeme kullanımı ile ünlüdür.

VERTU Ti Ferrari Telefon Özellikleri:

• Koyu gri dlc ve siyah pvd titanyum
• Kırmızı AlutexTM fiber kompozit yastık & sistem tuşları
• Siyah ve kırmızı Ferrari derileri
• Paslanmaz çelik cavallino rampante (şahlanan at figürü)
• Sınırlı üretim numarası işlemesi ve sertifikası

Aksesuarlar:

• Kutu içinde deri kayan kapak, V stereo kablolu kulaklık
• V taşınabilir güç kaynağı

Hizmetler:

• Vertu for Ferrari, Vertu CONCIERGE, Vertu LIFE ve Vertu CERTAINTY

Vertu 66 ülkede, 70 Vertu Butik dâhil 500 mağazada satışa sunulmakta.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir