Vestel’in akıllı telefonu için geri sayım

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, tamamen yerli üretim akıllı telefonun Ekim ayında tüketiciyle buluşacağını söyledi.

CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, şirketin yürüttüğü akıllı telefon projesiyle ilgili olarak, “Her şeyiyle yerli akıllı telefon ürettik. İlk modelimizi Ekim ayında piyasaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Piyasalarda son dönemde yaşanan dalgalanmanın az da olsa devam edeceğini düşündüğünü aktaran Yüngül, dalgalanmanın şiddetinin azalmasını beklediğini söyledi. Yüngül, “Bu dalgalanmalar kimseye yaramıyor, önemli olan istikrarı yakalamak” dedi.

Vestel’in faaliyet gösterdiği beyaz eşya sektöründe Ramazan ayı kaynaklı bir yavaşlama olduğunu söyleyen Yüngül, Gezi Parkı olaylarının da satışlara negatif etkisi olduğunu kaydetti.

Vestel’in geliştirdiği yerli insansız hava aracı Karayel’in deneme uçuşlarının halen Sivrihisar’da yapılmakta olduğunu aktaran Yüngül, “Kareyel’in sevkıyatına Ekim ayında başlayacağız” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir