Visa’nın mobil ödemede umudu iPhone 6

Visa, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch üzerinden yapılacak mobil ödemeleri desteklediğini duyurdu. ABD ve diğer pazarlarda sisteme katılacak finansal kurumlar böylece Visa banka ve kredi kartlarını “Apple Pay” uygulamasına dahil ederek müşterilerinin yeni Apple cihazları üzerinden gerçekleştirecekleri mobil ödemeleri, Visa altyapısı anlaşmalı iş yerlerinde ve Apple uygulamalarında güvenli ve kolay yapmalarına olanak sağlayacak.

Visa Europe Dijital Ödemeler Başkanı Steve Perry konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Apple’ın pazara girişi, mobil ödemeler dünyasında önemli bir boşluğu dolduruyor. Dijital ödemeler dünyasındaki bu önemli adım aynı zamanda, mobil ve temassız ödemelerde yakalanan momentum ve potansiyelin de önemli bir göstergesi.” dedi.

Temassız kartları ve terminalleri ilk kez hayata geçirdiği 2007 yılından beri Visa Europe’un NFC ödemelerin yaygınlaşmasına liderlik ettiğine dikkat çeken Perry, “Bugün Avrupa genelinde bulunan 1,5 milyonun üzerinde Visa temassız kabul noktası, tüketicilerin güven içinde ve kolaylıkla mobil ödeme yapmalarına imkan veriyor. Apple’ın mobil ödemeler pazarına girişi, dijital ödemeler dünyasındaki fırsatların ne kadar büyük olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Apple’ın bu hamlesinin temassız ödemeler konusundaki farkındalığın ve kullanımın artmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyor ve mobil ödemeler ekosistemindeki tüm oyuncuların bundan faydalanacağını öngörüyoruz. Bu yeni hizmeti Avrupa’da hayata geçirmek için Apple ve üye bankalarımızla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir