Vodafone 4,5G’yi Uludağ’ın zirvesine taşıdı

Dijital bağlantılı yaşamı bireyler için kolay ve erişilebilir kılmayı hedefleyen Vodafone’un ülkenin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmak amacıyla yola çıkardığı “4bucakG” TIR’ının yeni durağı, Uludağ Ekonomi Zirvesi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan’da hizmete girecek 4.5G teknolojisi öncesinde tüketicilere 4.5G deneyimi yaşatmayı hedefleyen Vodafone’un donattığı “4bucakG” Tır’ı, zirve katılımcılarına 4.5G hızını 1 Nisan’dan önce deneme imkanı sundu. Vadafone, 4.5G için düzenlediği Türkiye turuyla nisan sonuna kadar 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

4.5G teknolojisini Türkiye’nin dijital tarihinde bir dönüm noktası olarak değerlendirdiklerini, hem sektörün hem de Türkiye’nin 4.5G ile mobil iletişimde çağ atlayacağını belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

“Telekomünikasyon sektöründe yeni bir dönemin başlangıcı olacak 4.5G ile ülkemizin global ekonomide rekabetçi bir konumda olması için son derece önemli bir adım atıyoruz. Herkesin hayatında köklü değişiklikler yaratacağına inandığımız 4.5G teknolojisine çekirdek şebekemiz, SIM kartlarımız, akıllı cihazlarımız, mağazalarımız, insan kaynağımız ve global deneyimimiz dahil her anlamda hazırız. Özellikle global deneyimimizi çok önemsiyoruz. Bugün 20 ülkede 4G, 5 kıtada ve 15 ülkede ise 4.5G hizmeti veriyoruz. Şimdi de 4.5G teknolojisindeki bu deneyimimizi Türkiye’ye taşıyarak 81 ilimizde en ücra köşeye kadar en iyi hizmeti vermeyi ve herkesi 4.5G teknolojisi ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedefle özel teknolojiler kullanarak tasarladığımız ‘4bucakG’ isimli tırımızın yeni durağını Uludağ olarak belirledik. Vodafone ‘4bucakG’ tır’ı ile Uludağ Ekonomi Zirvesi katılımcılarına 4.5G’yi 1 Nisan’dan önce deneme imkanı sunduk. TIR’ımızı ziyaret eden zirve katılımcılarına 4.5G teknolojisini tanıtıp deneyimlettik. Vodafone olarak, ülkemiz için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.”

“4bucakG” tır’ında ziyaretçilere 4.5G’nin 3G’den farkı anlatılarak 4.5G dünyası hakkında kapsamlı bilgi sunuluyor. Kullanıcılar, Vodafone SüperNet 4.5G’nin avantajlarını 4.5G hızıyla deneyimlerken, Spotify köşesinde 4.5G hızında müzik, Gameloft köşesinde ise 4.5G hızında oyun deneyimi yaşıyorlar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir