Vodafone, en çok tavsiye edilen operatör

Vodafone, GfK tarafından yapılan Net Tavsiye Skoru İzleme araştırması sonuçlarına göre, İstanbul’da en çok tavsiye edilen operatör oldu.

Vodafone açıklamasına göre, GfK Türkiye tarafından aylık yapılan ve mobil operatör abonelerinin kendi operatörleriyle deneyimledikleri servis kalitesi doğrultusunda, operatörlerini aile ve yakın çevrelerine net tavsiye etme oranını ölçen “Net Tavsiye Skoru İzleme” araştırması, Vodafone’un İstanbul’da da kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen operatör olduğunu ortaya koydu. Türkiye genelinde yaklaşık 21 milyon abonesi bulunan Vodafone’un İstanbul’daki abone artış oranı, şirketin geçen yılki büyüme oranının iki katı olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone’un Türkiye genelinde uyguladığı müşteri memnuniyeti odaklı programı sayesinde Net Tavsiye Skoru’ndaki lider konumunu 5 yıldır sürdürdüğünü belirtti.

Vodafone Türkiye olarak stratejilerinin, müşterilerin “Vodafone” algısını kalite odaklı ürün ve servislerle sürekli yükseltmeye, her bir müşterilerine kendileri için değerli olduklarını hissettirmeye dayandığını vurgulayan Buruk, “Bu doğrultuda, müşterilerimize dokunduğumuz yerlerde onların tavsiye skorlarını inceliyor ve gerekli aksiyonları alıyoruz. Mevcut müşterilerimizin mutlu müşteriler olarak hizmet almayı sürdürmelerine ve çevrelerine bizi tavsiye etmelerine odaklanıyoruz. Hem yeni hem de mevcut müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılayarak ‘En Çok Tavsiye Edilen Operatör’ olma başarımızı sürdürüyoruz. Şimdi de megakent İstanbul’umuzun en çok tavsiye edilen operatörü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un dünya başkenti olması hedefiyle son 5 yıldır kültür, sanat ve spor alanlarında önemli yatırımlar yaptıklarını aktaran Buruk, sürdürülebilir yatırım programlarıyla İstanbul’un küresel marka olma hedefine katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını belirtti.

2012 yılından bu yana başarıyla sürdürdükleri İKSV, Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu sponsorluklarının, bu anlayışlarının en güzel örneklerini oluşturduğunu vurgulayan Buruk, İstanbul’un kalbinde dijital dönüşüm vizyonlarının abidesi olarak yükselmekte olan Vodafone Arena’nın da bu büyük megakentin sembollerinden biri olacağına inandıklarının altını çizdi.

Aboneleri kayıtsız şartsız memnun etme hedefiyle sundukları ürün ve hizmetler ile dijital bağlantılı yaşamı birey ve kurumlar için kolaylaştırdıklarını belirten Buruk, şunları kaydetti:

“Vodafone olarak, abonelerimize İstanbul’da kesintisiz hizmet ve yüksek memnuniyet sağlıyoruz. Örneğin, Vodafone Red abonelerine İstanbul’un seçkin restoranlarında yüzde 25’e varan indirim ve İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ücretsiz lounge ayrıcalığı sunarken, Vodafone FreeZone abonelerine diledikleri şarkıyı Spotify üzerinden dinleme imkanı veriyoruz. Akıllı tarifelerimizle abonelerimize ihtiyaçları doğrultusunda en özel tarifeleri sunuyoruz. Ayrıca, bağımsız kuruluşun testlerine göre, İstanbul’da en hızlı mobil interneti sağlayan operatör durumundayız.

Günümüzde dijitalleşme, yaşamın her alanında etkisini artırarak hissettiriyor ve özellikle mobil internet, yaşam kalitesini belirleyen önemli bir standart haline geliyor. Biz de Vodafone olarak, yüksek mobil internet hızımızla İstanbullu abonelerimizi dijitalleşmede bir adım ileriye taşıyarak memnuniyetlerini artırıyoruz. Sunduğumuz bu gibi ayrıcalıkların İstanbul’da aboneleri tarafından en çok tavsiye edilen operatör olmamızda önemli rol oynadığını düşünüyoruz. Mobil genişbant teknolojilerinden güç alan yenilikçi ürün ve servislerimizle İstanbullu abonelerimizin dijital deneyimlerini artırmaya devam edeceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir