Vodafone Red’liler 391 milyon TL tasarruf etti

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, “Vodafone Red’in 7 Artısı sayesinde abonelerimizin toplam tasarruf rakamı son 2 yılda 391 milyon lira olarak gerçekleşti” dedi.

Ekim 2010 tarihinde hizmete sunulan Vodafone Red’in bu süre içinde sağladığı tasarruf ve tarifenin detaylarına ilişkin bilgiler, Buruk ve Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

Toplantının açılışında konuşan Ender Buruk, Türkiye’nin dijital dönüşümü için teknoloji, hizmet ve sosyal alanlarında önemli yatırımlara imza attıklarını belirterek, “Bugün itibariyle, mobil telekomünikasyon sektöründe abone sayımızı 21 milyona, pazar payımızı ise yüzde 35,7’ye çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda son 5 yılda dijitalleşmenin öncüleri haline gelen Vodafone Red abonelerimizin önemli payı var” ifadelerini kullandı.

Buruk, Vodafone Red’in 7 artılı dünyası hakkında da bilgi verdi. Bu kapsamda, Vodafone Red’lilere, bol internetli tarifeler, 51 ülkede geçerli tarifeler, 22 ülkeyle yurt içi gibi konuşma imkanı, herhangi bir cihaz sorununda anında “Mobil Destek Ekibi”, sadece Vodafone Red abonelerine 7/24 hizmet veren özel müşteri temsilcisi, VIP transfer, havalimanında ücretsiz lounge, Budget’ta yüzde 50 indirimli araç kiralama, popüler plajlarda yüzde 50 indirim içeren özel fırsatlar ve ailece Vodafone Red’li olanlara yüzde 35 indirim sağladıklarını aktararak, bu 7 artı sayesinde Red’lilerin son 2 yılda toplam 391 milyon lira tasarruf ettiğini açıkladı.

Bu tasarruf kapsamında Vodafone Red’lilerin, 2 yılda yurt dışını ek ücret ödemeden arayarak 113 milyon lira, yurt dışına çıktıklarında tarifelerini özgürce kullanarak 183 milyon lira tasarruf ettiğini aktaran Buruk, Red’in ayrıca, abonelerine GSM dışında sağladığı faydalarla da 95 milyon lirayı aşan tasarruf sağladığını, en çok aranan 5 ülkenin Almanya, Yunanistan, Fransa, Hollanda ve İngiltere olduğunu söyledi.

Ender Buruk, böylelikle toplam tasarruf miktarının 2 yılda 391 milyon lirayı bulduğunun altını çizerek, “Diğer yandan, Vodafone aboneleri içinde dijitalleşmenin en yüksek olduğu grubu temsil eden Vodafone Red aboneleri, haziran 2014 – haziran 2015 arasında yüzde 90’a varan akıllı telefon sahipliği oranıyla normal bir tarife kullanıcısına göre 4 kat daha fazla internet kullanımı yaparak Vodafone aboneleri arasında dijitalleşmenin öncüsü oldu. Aynı dönemde Vodafone Red’lilerin internet kullanımı yüzde 103, veri trafiği ise yüzde 374 arttı” diye konuştu.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal da Vodafone Red’lilerin mayıs, haziran, temmuz aylarında 10 milyon GB internet ve 4,6 milyar dakika kullandığı bilgisini verdi.

Ayrıca Vodafone ülkeleri arasında ilk defa Türkiye’de hayata geçirilen Mobil Destek Ekibi’nin, Red’lilere hizmet vermek için son 1 yılda 480 bin kilometre yol yaparak dünyanın çevresini 8 kez dolaşacak kadar mesafe kat ettiğini belirten Uysal, “Bu hizmetinin parasal karşılığı ise son 1 yılda 5,5 milyon lirayı buldu” dedi.

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Buruk, tüm dünyada Vodafone Red abone sayısının 20 milyonu aştığını, GSM dışı hizmetlerde sağlanan tasarruf kapsamında en fazla sinemada “1 bilet alana 2. bilet hediye” hizmetinin kullanıldığını aktararak, son 5 yılda gelinen noktadan çok memnun olduklarını söyledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir