Vodafone Türkiye Huawei Ascend P6’yı satışa sunacak

Vodafone Türkiye, Huawei’nin akıllı telefonu Huawei Ascend P6’yı satışa sunmaya hazırlanıyor.

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA) tarafından 2013 “Avrupa’da tüketicilerin en iyi akıllı telefonu” ödülüne layık görülen Huawei Ascend P6, Türkiye’de ilk kez Vodafone’lular için Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformu  (A.C.A.İ.P) avantajıyla satışa sunulacak. Vodafone Cep Merkezleri’nde yerini alan Huawei Ascend P6, kontratsız olarak 999 TL’den satışa çıkacak.

Bütçesini zorlamak istemeyen Vodafone’lular, Huawei Ascend P6’yı 24 ay kalma sözüyle tarifelerine ek günde 1 liradan başlayan fiyatlarla satın alabilecek.

Huawei Ascend P6, 6,18 mm ile Türkiye’de mevcut en ince akıllı telefon özelliğinde. 1.5 Ghz dört çekirdekli işlemci ve metal gövdeye sahip telefon 5 megapiksellik ön kamera özelliğiyle dikkati çekiyor. Ön ve arka kamera, otomatik iyileştirme özelliği ile yakından çekilen fotoğraflarda yüzdeki kusurların düzeltilmesini sağlıyor. Arka kamerası ayrıca 8 megapiksel fotoğraf çekebiliyor ve 1080p HD video kaydı yapıyor. Huawei Ascend P6, 120 gram hafifliğine karşın 2000 mAh bataryaya sahip ve dokunmatik ekranının Magic Touch teknolojisiyle eldiven giyerken bile kullanılabiliyor. Telefon, Android Jelly Bean 4.2 platformunda çalışıyor.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:

“Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin çağın standartlarında 3G veri ve internete erişimini kolaylaştırmak ve son teknolojiye uygun fiyatla erişimi sağlamak için kolaylık konseptimiz dahilinde Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformumuz ACAİP’i geçen yıl duyurduk. Akıllı telefon seçmeyi, satın almayı ve kullanmayı tüketiciler için kolay, anlaşılır ve erişilebilir hale getiren ACAİP sayesinde Vodafone abonelerinin toplam akıllı telefon penetrasyonu yüzde 25,4’e yükseldi. Gelişmiş özelliklere sahip, son teknoloji bir akıllı telefon arayışında olan ancak bunun için çok da fazla ücret ödemek istemeyen müşterilerimiz için, “Ekonomik-Teknolojik” Huawei Ascend P6’yı ACAİP portföyüne eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu cihazı Türkiye’de ilk kez Vodafone müşterilerine sunarak, son teknoloji bir akıllı telefona kolayca terfi etme şansı sunacağız. Vodafone olarak son teknoloji mobil iletişimin olanaklarını herkes için kolay, anlaşılır ve erişilebilir kılmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir