Vodafone, Türkiye’de onarıma başladı

Vodafone, onarım için yurtdışına gönderilen yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazların önemli bir bölümünü Türkiye’de onarmaya başladı.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında yatırımlarını sürdüren Vodafone, dijital bağlantılı Türkiye hedefiyle hayata geçirdiği teknoloji yatırımlarını yerli mühendislik kaynağıyla destekliyor. Bu kapsamda, baz istasyonlarında kullanılan ve onarım için yurtdışına gönderilen yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazların önemli bir bölümü Türkiye’de onarılmaya başlandı.

Gebze’de kurulan Vodafone Test ve Onarım Merkezi’nde görevli Türk mühendis ve teknisyenler, bugüne kadar 28 binden fazla yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazı onararak, yaklaşık 22,5 milyon liralık tasarruf ve operasyonel verimlilikte yüzde 100’ün üzerinde artış sağladı. Vodafone Türkiye’nin “yerli onarım” atağıyla, yurtdışındaki firmalarda 90 iş günü olan onarım geri dönüş teslim süresi de ortalama 20 iş gününe düşürüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, Vodafone Türkiye olarak, teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma vizyonları doğrultusunda başta altyapı olmak üzere mobil teknoloji dünyasının her alanında sürekli yatırımlar yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda, teknolojik altyapımızın önemli bir bileşenini oluşturan baz istasyonlarımızda kullandığımız yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazları düzenli olarak test ediyor, gerekli durumlarda da onarıyoruz. Test ve onarım ihtiyacı olan kart ve cihazları geçmişte, bu teknolojileri onarabilen İngiltere, Almanya, İspanya, Çin ve Hollanda gibi ülkelere gönderiyorduk. Yurtdışına gönderim uygulamamız belli ürünlerde devam etmekle birlikte son 3 yıldır, test ve onarım işlemlerinin ciddi bir bölümünü Vodafone Test ve Onarım Merkezi’ndeki Türk mühendis ve teknisyenlerimiz gerçekleştirmeye başladı.

Yerli mühendislik kaynağımızla yaptığımız test ve onarımlar sayesinde Türkiye ekonomisine de önemli bir katkıda bulunduk. Vodafone Türkiye olarak, yerel mühendislik gücümüzü tüm dünyaya göstermeyi ve bu gücün desteğiyle global düzeyde başarılı çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir