Vodafone, yeni mezun 40 genci daha istihdam etti

Vodafone Türkiye, “Discover Genç Yetenek Programı” ile yeni mezun 40 genci daha bünyesine kattı. Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, Discover Genç Yetenek Programı, telekomünikasyon sektörüne adım atan yeni mezun gençlere, global bir firmada çok yönlü deneyim kazanma imkanı sağlıyor.

Vodafone Türkiye, vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme potansiyeli taşıyan gençlere, söz konusu program kapsamında kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor. 2008 yılından bu yana sürdürülen Discover Genç Yetenek Programı ile 40 yeni mezun genç daha Vodafone ailesine katıldı.

Yeni mezun genç yeteneklere, sadece Discover’ların katılma hakkı olan ve farklı bir ülkedeki Vodafone’da 2 yıl çalışma imkanı tanıyan Columbus Programı ile uluslararası ve proje bazlı iş deneyimi edinme fırsatı sunuluyor. Yeni mezunlar ayrıca dünya üzerindeki tüm Discover’ları sosyal bir ağ üzerinde bir araya getiren Vodafone Circle ile 24 ülkede çalışan bin 722 Discover ile anlık olarak iletişime geçme, deneyim paylaşma, destek alma ve sosyalleşme olanağı buluyor. Discover’lar böylece geniş bir coğrafyada çalışma ve telekomünikasyon sektöründe farklı pazarları deneyimleme imkanı elde ediyor.

Discover’lar, 4 haftalık oryantasyon sürecinden sonra Vodafone mağazalarından çağrı merkezine ve şebeke sahalarına kadar uzanan farklı noktalarda deneyim kazanarak organizasyonu uçtan uca tanıma imkanı bulacak. Vodafone yöneticilerinden mentorluk desteği ve kişiye özel kariyer danışmanlığı hizmetinden yararlanacak Discover’lar, temmuz 2016 itibarıyla sürekli çalışacakları pozisyonlarda görevlerine başlayacak.

“Eski mezunların deneyimlerinden yararlanacaklar”

Discover’lara özel tasarlanan ve bir yıl süresince devam eden Discover Gelişim Programı’na dahil olacak genç yetenekler, eğitim, çalıştay, grup çalışması ve seminerlere katılarak bireysel yetkinliklerini geliştirecek farklı konularda teorik ve pratik eğitim alacak. Yeni Discover’lar ayrıca özel etkinlikler sayesinde sayıları 170’i aşan Discover Genç Yetenek Programı mezununun deneyimlerinden yararlanabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, kendi alanında en iyilerin çalıştığı iş yeri olma hedefleri doğrultusunda yeni mezun alımlarına büyük önem verdiklerini vurguladı. İşe alımların önemli bir bölümünü Discover Genç Yetenek Programı’nın oluşturduğuna dikkati çeken Kalay, şunları kaydetti:

“Kendi liderlerimizi yetiştirdiğimiz bu program sayesinde, genç yeteneklerimize akademik hayatın hemen ardından iş dünyasında tecrübe kazanmaları için fırsat tanıyoruz. Böylece gelecekte Vodafone’un liderlik ekibinde görev almasını beklediğimiz, bu amaçla yoğun bir eğitim ve gelişim yatırımı yaptığımız genç yetenekleri Vodafone Türkiye ailesine dahil ediyoruz. Bu yıl geçtiğimiz yılın iki katı sayıda yeni mezun gencimizi bünyemize kattık.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir