Vodafone’dan Diyarbakır’a 19 milyon TL’lik yatırım

Kesintisiz büyümesine paralel olarak artan müşteri ihtiyaçlarına mükemmel cevap verebilmek için teknoloji, sosyal ve hizmet alanlarında durmaksızın yatırımlar gerçekleştiren Vodafone Türkiye, Diyarbakır’a yaptığı yatırımlarla bölgesel kalkınmaya desteğini sürdürüyor. 19 milyon TL’lik yatırımla kurulan Diyarbakır Santral Merkezi, Batman, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Malatya, Elazığ, Mardin ve Adıyaman olmak üzere toplam 9 şehirde hizmet vermeye başladı. Bölgedeki tüm illeri tek çatı altında toplayan Merkez, Türkiye’de en yoğun trafiğin taşındığı 5. merkez olma özelliği taşıyor.

En son teknolojiye sahip cihazların kullanıldığı Diyarbakır Santral Merkezi’nde, IP teknolojileri kullanılarak müşterilere çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulacak. Merkezde sunulan HD ses kalitesi, sesin karşı tarafa çok daha net iletilmesini sağlayan ve kullanıcılara çok daha doğal bir ses deneyimi sunan bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Toplam 2.200 metrekare kapalı alana sahip olan santral, aynı anda 3.5 milyon aboneye hizmet verme kapasitesine sahip.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone’un bugüne kadar gerçekleştirdiği Diyarbakır yatırımlarıyla ilgili şöyle konuştu: “Son 3 yılda Diyarbakır’a yaptığımız yatırım miktarı yaklaşık 45 milyon TL’ye ulaştı. Bugüne kadar ilde 39 bayi ile 122 kişiye doğrudan istihdam sağlarken, dolaylı istihdam sayımız 488’e ulaştı. DİYARKART adıyla buradaki müşterilerimize avantajlı tarifeler sunduk. Diğer yandan ilimizde ve bölgemizde sosyal projelerimizi de önemsedik. MEB-AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz ‘Geleceğe İlk Adım Projesi’ kapsamında 2009 yılından bugüne Diyarbakır’da 10 anasınıfımızda 1.904 çocuğun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdik. ‘Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak’ projesi kapsamında da Diyarbakır’da 9.390 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık.”

“Yatırımlarımız artarak devam edecek”

Diyarbakır’da yatırımlarının artarak devam edeceğini vurgulayan Hasan Süel, şöyle devam etti: “Son olarak da 9 şehrimize birden hizmet verecek olan Diyarbakır Santral Merkezimizin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 19 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen Merkezimiz, Türkiye’deki en yoğun trafiği taşıyan merkezlerimizden biri olacak. Kesintisiz büyümemize paralel olarak, Türkiye’nin her köşesini kapsayan yatırımlarımıza aralıksız şekilde devam edeceğiz. Türkiye’nin dijital dönüşümü için ilham veren teknolojileri sunmayı sürdüreceğiz.”

Diyarbakırlı, M2M kullanımında fark atttı

Diyarbakır, makinelerarası iletişimin (M2M) en yoğun olarak kullanıldığı illerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Diyarbakır Barosu, Bağlar Belediyesi, TEDAŞ’a bağlı DEAŞ, DİSKİ, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Halk Sağlığı Merkezi, Diyarbakır Çocuk Hastanesi ve Damızlık Keçi Yetiştirme Kooperatifi, Vodafone’un M2M hizmetlerinden faydalanmaya başladı.

Öte yandan Diyarbakır, e-fatura kullanımı ile çevreye duyarlı iller arasında yer alıyor. Vodafone’un Diyarbakır’daki faturalı abonelerinin %61’1’i e-fatura kullanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir