Vodafone’dan iletişim servisleri atağı

Vodafone, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından hayata geçirilen Zengin İletişim Servisleri (Rich Communications Services – RCS) platformunu kullanmaya başladı.

Şirket açıklamasına göre, Vodafone, Zengin İletişim Servisleri platformunu Türkiye’de kullanan ilk ve tek operatör oldu. GSMA tarafından oluşturulan, dünyada birçok operatör tarafından desteklenen Zengin İletişim Servisleri platformu, tüm akıllı cihazlardan anlık fotoğraf, video, ses kaydı gibi zengin medya içeriklerinin paylaşılmasını sağlayan iletişim platformu görevi görüyor.

RCS platformu, kullanıcılara yüksek kaliteli ses aktarımı dışında mobil uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen Vodafone Call+ ve Vodafone Message+ uygulamaları ile hem arama öncesinde, hem de arama sırasında ve sonrasında olmak üzere birçok özelliği kullanma imkanı tanıyor.

Vodafone’un RCS platformu altında global çapta sunduğu özelliklerden 15 ülkedeki 10 milyonu aşkın abonesi faydalanıyor. Türkiye’deki abonelere de sunulan 4,5G uygulamaları Vodafone Call+ ve Vodafone Message+, Android ve iOS uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

“Yoğun iş temposundaki kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone abonelerini en yeni teknolojik uygulamalarla buluşturmaya devam ettiklerini dile getirdi. Buruk, şunları kaydetti:

“Vodafone Grubu’nun global tecrübelerine dayanarak, yeni nesil uygulama ve özellikleri en hızlı şekilde Türkiye’ye de sunuyor, abonelerimizin mobil iletişim teknolojilerinin tüm avantajlarını herkesten önce Vodafone farkıyla deneyimlemelerini hedefliyoruz. Hem kapsama hem de abone sayısı açısından 4,5G’nin lider operatörüyüz. Şimdi de abonelerimize sunduğumuz 4,5G uygulamaları Vodafone Call+ ve Vodafone Message+ ile RCS platformunu Türkiye’de kullanan ilk ve tek operatör olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimizi faaliyetlerimizin odak noktasına alarak hizmete sunduğumuz bu özellikler, çoğu zaman şehrin ve iş hayatının yoğun temposunda aramalara cevap veremeyen ve farklı iletişim ihtiyaçlarını karşılayamayan kullanıcılarımıza büyük avantaj sağlıyor.”

“Bu platform abonelerimizin gelen aramaların önem derecesini bilmelerini, arama sırasında ihtiyaçları olan fotoğraf, video gibi birçok içeriği alıp gönderebilmelerine imkan tanıyor.” yorumunu yapan Buruk şunların altını çizdi:

“Platformun sunduğu avantajlar bununla da sınırlı kalmıyor, Call+ uygulamasını indiren abonelerimiz normal bir aramayı istediği an görüntülü konuşmaya çevirebiliyorlar. Ayrıca, telefon görüşmesi sırasında ihtiyaçları olan içeriklerin transferlerini de en hızlı şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Konuşma sırasında paylaşılan tüm bu içeriklerin özeti de konuşma bitince kullanıcılara aktarılıyor ve unutulmasının önüne geçiliyor. Böylece, şehrin ve iş hayatının yoğun temposunu yaşayan tüm kullanıcılarımızın işlerini kolaylaştırıyoruz. Vodafone olarak, abonelerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik teknolojik uygulama ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir