Vodafone’un desteklediği projeye ödül

Türkiye Vodafone Vakfı’nın kadınların teknolojik iş fikirlerini hayata geçirmeleri için cansuyu sermayesi verdiği projelerden biri olan www.etkinlikfabrikam.com, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları 2014 yarışmasında e-eğitim dalında ödüle layık görüldü.

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, genç girişimci Ceren Çubukçu’nun “Vodafone Önce Kadın Programı” kapsamında düzenlenen yarışmada kazandığı cansuyu sermayesiyle hayata geçirdiği Etkinlik Fabrikam platformu, herkesin kendi organizasyonunu internet üzerinden tanıtabilmesini ve etkinlik biletlerini etkinliğin büyüklüğü fark etmeden www.etkinlikfabrikam.com üzerinden satabilmesini sağlıyor. Küçük segmentlere hitap etmesiyle diğer dijital biletleme platformlarından ayrışan www.etkinlikfabrikam.com, faaliyete geçtiği eylül 2013’ten bu yana hızla büyüyor.

Projenin sahibi Çubukçu, etkinliğin biletlerini internetten kolayca satmaya başlamak için Türkçe olarak herhangi bir self-servis dijital biletleme platformu olmadığını, biletleri internetten satmaya başlamak için mevcut olan biletleme platformlarının müşteri hizmetlerini arayıp, anlaşmalar yapılması gerektiğini anlattı.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Etkinlik Fabrikam platformu projesini oluşturduğunu belirten Çubukçu, şunları kaydetti:

“Vodafone Önce Kadın Programı kapsamında düzenlenen yarışmada kazandığım sermayeyle hayata geçirdim. Etkinlik Fabrikam platformu kısa sürede güzel gelişmeler kaydetti. Biz daha çok küçük grupları hedef alan etkinliklerin biletlerinin satışını gerçekleştiriyoruz. Diğer platformlar gibi yüksek miktarlarda komisyon almak yerine de bilet alanlardan çok daha düşük komisyonlar alıyoruz. Platform üzerinde bilet satışı yapanların devamlılığı olduğunu söyleyebilirim. Projenin şu anki başarısından oldukça memnunum. Yeni fikirlerle daha da büyüyeceğimizi düşünüyorum. Bir kadın olarak Türkiye’de e-ticarette yenilikçi bir girişimle örnek gösterilmekten gurur duyuyorum. Pek çok kadın girişimciye ilham olmayı umarım.”

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Gizem Keçeci ise dünyada Hillary Clinton ve Cherie Blair tarafından desteklenen mWomen projesinin Türkiye ayağı olarak hayata geçirdikleri Vodafone Önce Kadın programı ile kadınların gücüne teknolojiyle güç katarak yetkin girişimcilere dönüşmelerini, işlerini geliştirmelerini hatta bu sayede dünyaya açılmalarını sağlamayı hedeflediklerini aktardı.

Keçeci, eğitim ve teknoloji destekleriyle iş fikri veya istihdam ihtiyacı olan yüzlerce kadının, sosyal ve ekonomik hayatta söz sahibi olmalarına destek verdikleri için mutluluk duyduklarını belirterek, “Etkinlik Fabrikam gibi başarılı girişimler ne kadar doğru bir projeye imza attığımızı kanıtlar nitelikte. Ceren Çubukçu’nun başarı hikayesinin diğer kadın girişimcilerimizi de teşvik edeceğini düşünüyorum. Kadının ekonomik gücünü destekleyen çalışmalarımızı ‘Önce Kadın Programı’ çatısı altında devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir