Winamp’in fişi 20 Aralık’ta çekiliyor

Bir dönemim en çok medya oynatıcı yazılımı Winamp’in fişi çekiliyor.

America Online (AOL), bilgisayarlarda yaklaşık 15 yıldır kullanılan Winamp’in 20 Aralık’ta faaliyetlerini durduracağı ve yazılımın bu tarihten sonra web sitesinen indirilemeyeceğini duyurdu.

2000’li yılların başında oldukça popüler olan ve hemen hemen her bilgisayarda vazgeçilmez bir müzik-video oynatıcısı haline gelen Winamp, AOL tarafından 80 milyon dolara satın alınmıştı.

Satın alma sonrasında AOL desteğiyle geliştirilmeye devam eden yazılım, Android ve iOS gibi mobil platformlarda umulan popülerliği yakalayamadı ve bir başka deyişle zamanın ruhuna yenik düştü.

Winamp, değiştirilebilir arayüzü, müzik ve vido oynayabilmesi ile online yayınlar için komple bir çözüm üretmesi nedeniyle yıllarca kişisel bilgisayar (PC) kullanıcılarının favori medya oynatıcısı olmuştu.

AOL, Winamp’in geliştirilmesinin durdurulduğunu ve 20 Aralık’ta da faaliyetlerine son vereceğini ve yazılımın sitesinin de kapatılacağını ilan etti.

Fırsat varken, son bir kez gözatmak, vaktiniz varsa, tekrar indirip nostalji olsun diye kullanmak sizin elinizde.

1 thought on “Winamp’in fişi 20 Aralık’ta çekiliyor

  Seyfettin Deveci

  (21 Kasım 2013 - 13:09)

  Hiç gerek yoktu bence çok güzel özelliklere sahip::: Global fonksiyonlar, listeler internet bağlantı ve ayarlarıyla görmediği iş yok.. Özellikle \\\VİSUALİZATİONS///
  Müzikle eşzamanlı grafikleri En büyüleyici ve öne çıkan özelliğidir…
  *****>>> Açmak için kullanacağınız tuş: Ctrl+ Shift + K *****
  Winamp-ı ve sizi bilmem ama Ben vazgeçmeyi hiç düşünmüyorum::. ;–

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir