Windows 8’e geçişte verilerinizi kaybetmeyin, yedekleyin

Windows 8 işletim sisteminin ortaya çıkması ile birlikte, kullanıcılar yükseltme işlemlerine başladı. İşletim sistemi güncellemesini kusursuz bir şekilde tamamlamak adına dosya yedeklenmesinin önemine değinen Seagate, başta Backup Plus ailesi olmak üzere tüm harici hard disklerinin Windows 8 işletim sistemi ile uyumlu çalışabileceğini açıkladı. Windows 7, Windows Vista ve Windows XP ile kullanılan tüm diskler de Windows 8 ile uyumlu olarak çalışacak.

Araştırma şirketi Gartner’in 2008-2015 yılları için yaptığı ve 2011 Temmuz ayında güncellediği, PC İşletim sistemi pazarına yönelik araştırmaya göre 2012 yılı bitiminde 9.6 milyon kişisel bilgisayarda Windows 8 işletim sistemi olacak, 2013 yılında ise bu sayı 193.2 milyona ulaşacak.

Şüphesiz, Windows 8’in lanse edilmesi, PC sektörü için bu yılın en çok dikkat çekici güncellemesi oldu. Ancak bu güncellemeden önce yedekleme yapmak, diğer bir deyişle fotoğraf, müzik, film, finansal kayıt dosyaları ve diğer önemli belgelerin toparlanma süreci oldukça önemli. Bazen gerekli dosyalar taşınma sırasında ortadan kaybolabiliyor. Seagate, böyle durumların kurtarıcısı olarak ödüllü harici hard diskleri Backup Plus ailesini sunuyor. Yedekleme işlemlerini olduğundan çok daha kolay hale getiriyor.

Seagate Dashboard yazılımına sahip Backup Plus hard diskleri dosya içeriklerinin korunma ve yedeklenmesini mümkün olabilecek en kolay haliyle gerçekleştiriyor. Tek tıklama ile bilgisayar içerisindeki dosyalar, Backup Plus diskine kopyalanıyor. Windows 8’e geçiş yaptığınızda ya da yeni bir bilgisayar satın aldığınızda Backup Plus tüm dosyalarınızı yeni sisteme aktarmanız için hazır halde tutuyor. Ayrıca dosyalarınız taşındıktan sonra, her biri yeni Windows 8’in File History özelliği kullanılarak Seagate Backup Plus’ta düzenlenebiliyor.

4 farklı renkte tasarlanan 2,5 inç’lik Seagate Backup Plus Portable ailesi (Kırmızı, mavi, siyah ve gümüş rengi) Türkiye’de Bimeks, Electro World, Gold Bilgisayar, Hepsiburada.com, MediaMarkt, Saturn ve Vatan Bilgisayar’da 500GB, 750GB ve 1 TB’lik kapasiteler ile satılıyor. 3.5 inç’lik Backup Plus Desktop’lar ise 1 TB ila 4 TB arasında değişen kapasitelere sahip olarak raflarda yerini almış durumda.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir