Windows Phone için uygulama sayısı 100 bini geçti

Nokia Türkiye Geliştirici Deneyimi Direktörü Salih Özkan, Windows Phone cihazlar için mobil uygulama sayısının 100 bini geçtiğini açıkladı. Windows Phone çalışmaları kapsamında uygulama ekosistemini genişletmek için tüm dünyada çalışmaların sürdüğünü belirten Özkan, “Kısa süre içinde Windows Phone uygulamaları sayısını 7.000’den 100.000’e çıktı. Tanıtılan bu yeni uygulamalarla birlikte kullanıcılar telefonlarında en son haberlere ulaşabilecek, eğlenceli oyunlardan hızlı ve kolay alışverişe ve kolay video paylaşımına kadar en sevdikleri şeyleri daha kolay yapabilir hale gelecek. Duyurulan global uygulamalar dışında yerel uygulama geliştiriciler ve markalar ile tüketici deneyiminin zenginleştirilmesi hedefleniyor” dedi.

Nokia Geliştirici Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Argenti ise, “Daha çok ortağın Nokia Lumia tüketicileri için en iyi ve yenilikçi uygulamalar geliştirdiğini görmek çok güzel. Ekosistem son 18 ayda katlanarak büyüdü ve Nokia, geliştiricilerin dünyanın her yerindeki tüketicilere ulaşmasına yardım ederken eşsiz ve yenilikçi uygulamalar yaratmak için onlarla beraber çalıştı. PureView kamera teknolojisi, NFC ve Nokia Haritalar entegrasyonu gibi yeni özelliklerle geliştiricilerin üreteceği yeni nesil uygul.amaları ve Nokia ile ortaklaşa yakalayacakları yerel ve küresel başarıyı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir