Yahoo, gözünü dizi sektörüne dikti

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Yahoo, gözünü dizi sektörüne dikti. Şirket, çekilecek iki yeni komedi dizisini internet sitesi ve cep telefonu uygulaması üzerinden yayınlayacağını açıkladı.

Yahoo üzerinden “Other Space” ve “Sin City Saints” dizileri, herhangi bir ücret ödenmeden izlenebilecek. Dizilerin yaratıcıları arasında “Bridemaids” (Nedimeler) filminin yönetmeni Paul Feig ile “Smallville” ve “One Tree Hill” gibi dizilerin yapımcı ve yönetmeni Mike Tollin de yer alıyor.

BBC’nin haberine göre, Yahoo’nun yayınlayacağı bu diziler, Apple TV ve Roku cihazları üzerinden de gösterilecek. Şirket ayrıca Live Nation ile anlaşma yaparak, bir yıl boyunca her gün bir konseri canlı olarak yayınlamayı planlıyor.

Yahoo böylece hızla büyüyen dijital video içeriği pazarına giren son teknoloji şirketi oldu. Netflix, Hulu, Amazon ve Microsoft da izleyicileri cezbetmek için geleceksel televizyon yayıncılığı ile rekabet etmenin yollarını arıyor.

Hatta bu şirketler internet servis sağlayıcıları ile anlaşmalar yaparak, videolarının daha hızlı izlenmesini sağlamaya çalışıyor. Netflix dün ABD’nin en büyük internet hizmet sağlayıcılarından Verizon’la bir anlaşma imzalamıştı.

Buna göre, Netflix’in hizmet sunucuları doğrudan Verizon’a bağlanabilecek. Böylece Netflix’deki içerik bilgisayarlara daha hızlı yüklenebilecek.

Netflix daha önce Comcast’le de benzer bir anlaşma yapmıştı. Kevin Spacey’nin prodüktörlüğünü ve başrolünü üstlendiği “House of Cards” dizisi, yalnızca Netflix’de yayınlanıyor.

Amazon ise ay başında ABD’nin önde gelen kanallarından HBO ile anlaşmaya varmıştı. Anlaşma uyarınca HBO’nun The Sopranos gibi sevilen dizileri, ilk kez Amazon Prime aracılığı ile internet üzerinden izlenebilecek.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Tivibu'da

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir