Yapı Kredi’nin sitesine 4 ödül birden

Yapı Kredi’nin yenilenen web sitesi uluslararası saygın kuruluşlardan ödül kazanmaya devam ediyor.

Yapı Kredi’nin Google Arama (GSA) teknolojisini kullanarak yenilediği kurumsal web sitesi yapikredi.com.tr dünyanın önde gelen uluslararası pazarlama ve iletişim ödülleri programı Communicator Awards tarafından 3 farklı ödüle layık görüldü. Ayrıca websitesi tasarlama ve geliştirme alanında en yüksek mükemmellik standartlarını ödüllendiren interaktif dünyanın en prestijli ödülü olan Interactive Media Awards’ın Bankacılık kategorisinde Üstün Başarı Ödülü’nü kazandı. Böylece yapikredi.com.tr yenilendiği günden bu yana 4 kez uluslararası platformlarda ödüllendirildi.

Türkiye’de Google Arama teknolojisini kullanan ilk ve tek banka web sitesi olan ve bu özelliği ile Google tarafından örnek uygulama seçilen yapikredi.com.tr, Communicator Awards’ta Finansal Servisler Kategorisi’nde Mükemmellik Ödülü’nü alırken, Bankacılık/Fatura Ödeme Kategorisi ve Kurumsal Kimlik Kategorisinde ise Üstünlük Ödülü’ne hak kazandı. Tüm dünyadan binlerce internet sitesinin tasarım, kullanılabilirlik, teknik konularda yenilik, standartlara uyum ve içerik gibi kategorilerde değerlendirildiği Interactive Media Awards’ta ise Bankacılık kategorisinde Üstün Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, son derece sade bir tasarımla hayata geçen ve arama motoru mantığında çalışan yeni web sitelerinin Google’ın resmi bloğunda dünyaya örnek uygulama olarak gösterilerek alanında tek olduğunu belirtti. Doğan aldıkları ödülü değerlendirirken, “Kullanıcılarımızın site içerisindeki aramalarını kolaylaştırıp sonuçları hızla karşılarına çıkaran sistem aynı zamanda kişiye özel davranışlar sergileyen bir yapı üzerine kuruldu. Site içi arama sayımızın ise bu yenilenme ile birlikte yüzde 1000 arttığını mutlulukla belirtmek isteriz. Müşterilerimiz sitemize her girişte beklentilerini karşılayacak ürün ve hizmetlere artık daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Dokuz ay gibi kısa bir sürede kullanıcılarımızdan çok olumlu yorumlar aldık ve memnuniyet seviyesinde ciddi artış elde ettik. Şimdi bu durumun alanında öncü ve saygıdeğer kurumlar tarafından ödüllerle taçlandırılmış olmasından ayrıca gurur duyuyoruz.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir