Yazılımda ‘leasing’ dönemi

Burgan Leasing, Türkiye’de kurumlara software (yazılım) leasingi yapan ilk leasing firması oldu . Şirketlerin ihtiyacı olan teknoloji ve yazılım yatırımları, nakit akışlarını bozmadan, finansal kiralama  çözümleri ile karşılanıyor.

Dünyada leasing sektöründe yoğun talep gören  bir ürün olan software leasingi, Türkiye’de 21.11.2012 tarih ve 6361 sayılı  kanun ile leasingi yapılabilir ürünler arasına dahil edildi. Burgan Leasing, alanında bir ilke imza atarak, 2013 yılı Mart ayında ilk işlemin gerçekleştirilmesi ile Türkiye’de yazılım leasingi hizmetini sunan ilk firma oldu.

Burgan Leasing tarafından, bilgisayar programlarının çoğaltılmış nüshaları için gerçekleştirilen software leasingi hizmeti, telekominükasyon firmalarından finans kurumlarına, hastanelerden zincir marketlere, turizm sektöründen bilişim sektörüne kadar tüm kurumsal firmalara hız kazandırıyor.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar “Son dört yıldır sektörün en hızlı büyüyen leasing firmalarından birisiyiz. Bugün de  Türkiye’de bir ilke imza attık ve software leasingi ile ürün yelpazemizi genişlettik. Bu ürün ile şirketlere, ihtiyaç duydukları teknoloji yatırımları için  finansal çözüm sunuyoruz. Software leasingi ile müşterilerimizin  güncel teknolojiyi kullanmalarına aracı olarak  rekabette öne çıkacakları hız ve verimliliği elde etmelerine destek oluyoruz“ diye konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir