Yeditepe öğrencilerinden yemek israfına dijital önlem

Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çalışmaları Düsseldorf Interpack Fuarı’nda sergilendi

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin tasarladıkları iPhone uygulaması ve tanıtım filmi çalışmaları, dünyanın en büyük işleme ve ambalaj fuarı olan Düsseldorf Interpack 2014’te sergilendi.

Paristanbul HB Branding & Design ajansı ile birlikte çalışarak, “SAVE FOOD“ sosyal sorumluluk projesine katılan öğrencilerin çalışmaları, 7-14 Mayıs 2014 tarihlerinde Interpack Fuarı Save Food Innovation Parc alanında izleyicilere sunuldu.

Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Esra Çomu, Didem Toy, Esma Yavuz, Selin Ürkütür ve Burak Kayagil proje kapsamında bir iPhone uygulaması tasarlayarak, gıda ambalajlarında yer alacak bir uygulama ile gıda israfına karşı uyarı veren ve kullanım önerisinde bulunan bir uygulama ortaya koydular, ayrıca uygulamayı sunan bir tanıtım filmi hazırladılar.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu (FAO) ve DüsseldorfGmbH’ın kurduğu SAVE FOOD inisiyatifi, Birleşmiş Milletler Çevre Programı tarafından destekleniyor, dünyadaki gıda israfını önlemek amacıyla iş, siyaset ve araştırma dünyasından uzmanları bir araya getirerek, küresel gıda sorununa çözüm üretmeyi hedefliyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Avea'dan Karaman'a çağrı merkezi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir