Yeni Acronis Backup 12.5 fidye yazılımlarına karşı

Acronis, Acronis Backup 12.5 ile veri korunmasına benzersiz bir güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve hız sağlarken; birleştirilmiş dokunmatik yönetim konsolu ile verilerin yedeklenmesi, yönetilmesi ve geri yüklenmesine yönelik eforu radikal bir şekilde azaltıyor, fidye yazılımlarına karşı endüstrinin ilk otomatik veri koruma çözümünü getiriyor.

Hibrid veri koruma ve depolama alanının global çözüm sağlayıcısı Acronis dünyanın en yenilikçi veri yedekleme çözümü Acronis Backup 12.5 ile her ölçekteki BT altyapıları için veri yedekleme korumasının geleceğini değiştirdi. İki ayrı sürümle, Standard ve Advanced olarak pazara sunulan yeni Acronis Backup 12.5, yerinde ve kolay yükseltim olanağı sağlıyor, kurumlara ölçeklenebilir bir yapı sunuyor.

Kurumlar büyüyen altyapılarına uygun olarak, Acronis Backup 12.5 Standard sürümü ile başlayıp, sadece lisans anahtarlarını değiştirme yoluyla Acronis Backup 12.5 Advanced’e geçebiliyor. Acronis Backup 12.5, rakiplerine oranla kurumların veri koruma maliyetini yüzde 30’lara kadar düşürüyor.

Acronis Backup 12.5 Advanced Sürümü ile Gelen Yeni Özellikler

• Windows, Office 365, Azure, Linux, Mac OS X, Oracle, VMWare, Hyper-V, Red Hat Virtualization, Linux KVM, Citrix XenServer, iOS ve Android’in de yer aldığı 20 yi aşkın platform desteği
• Birleşik web arayüzü
• Yönetici rolleri ve yetki dağıtımı
• 6 Hypervisor için sağlanan destek
• Bare-metal kurtarma otomasyonu ve uzak ortam kurtarma başlatma medya kontrolü ile, uzak ortamların kurtarmasında daha düşük RTO değerleri
• SAN storage snapshots
• Oracle desteği
• İleri düzeyde teyp desteği
• İleri düzeyde raporlama olanakları
• Felaket kurtarma becerileri
• Yedekleme doğrulaması
• Acronis Notary

Bilgi Teknolojileri alanında araştırma hizmetleri sunan Enterprise Strategy Group’un kıdemli analisti Jason Buffington, yeni sürümün BT için dönüştürücü nitelik taşıdığını belirterek, Acronis Backup 12.5 Advanced’in, son-kullanıcı sınıfında bir kullanıcı ara yüzüne sahip dünyanın ilk kurumsal sınıfta veri koruma çözümü olduğunu ve veri koruması gibi karmaşık bir görevi BT yöneticileri için kolaylaştırdığını söyledi.

Buffington ayrıca, bir bilgisayardan binlerce bilgisayara, fiziksel, sanal, kurum içi ya da bulut ortamlara uzanan geniş bir yelpazede veri koruması sağlayan bu çözümün Acronis’in kanıtlanmış mühendislik mükemmelliğinin en yeni başarısı olduğunu sözlerine eklerken, çözümün her ölçekteki kurumda aynı şekilde iyi çalıştığını sözlerine ekledi.

Hem Standart hem de Advanced Sürümlerinde Yer Alan Yeni Özellikler Her iki sürümde de yer alan 170 i aşkın yeni özellik bugünün hibrid bulut ortamlarının gereksinimlerini adreslerken, her ölçekteki işletmenin bundan faydalanmasını sağlıyor, bu da Acronis’i ise rakiplerinden ayrıştırıyor. Yenilikler arasında öne çıkan ilk dört özellik ise şöyle sıralanıyor:

• Uyarlanabilir Dashboard’lar – yedekleme altyapısının hızlıca kavranmasına imkan veriyor
• Acronis Active Protection – fidye virüslerini durduruyor
• Acronis Instant Restore – 15-saniye altında RTO değerlerine ulaştırıyor
• Acronis vmFlashback – sanal makineler için hızlı bir artımlı kurtarma olanağı sağlıyor

Yeni Kuşak Veri Korumasındaki Yeniklikler Devam Ediyor Dünya çapında 500’ü aşkın Acronis mühendisi Acronis Backup 12.5 Standart ve Advanced sürümlerinin yenilikçi fonksiyonlarını geliştirmede görev aldı.

Sonuç olarak Acronis, iş yüklerinin güvenilir bulut depoların yanı sıra özel ve genele açık bulutlara da yedeklenmesi ve taşınması desteğini çözümüne ekledi. Bu sürüm ayrıca, fidye virüsleri tarafından hasar gören verinin otomatik geri yüklenmesi özelliği ile, bu virüslere karşı endüstrinin ilk ve tek veri koruma çözümü olma niteliğine sahip bulunuyor.

Acronis Backup 12.5 ayrıca, geri yükleme öncesinde kullanıcıların yedek bütünlüğünü doğrulamalarına, düzenlemelere uygunluğu iyileştirmelerine ve blockchain ile veri bütünlüğünü sağlamalarına imkan veren yeni bir teknolojiyi de sunuyor.

• Yedekleme – Amazon EC2 sanal makineleri, Microsoft Azure VM’leri ve Office 365 posta kutuları
• Acronis Active Protection – fidye virüsü ataklarını saptayan ve bloklayan akıllı fonksiyonalite, virüs tarafından ele geçirilen verilerin orijinalini anında geri yükler
• Acronis Notary – dosyanın son yedeklemeden bu yana değiştirilmediğini ve orijinal olarak korunduğunu ispatlar.

Acronis kurucusu ve CEO’su Serguei Beloussov ise günümüz BT ortamlarına bakıldığında artık daha fazla sayıda uç nokta cihazı ve hibrid altyapıların görüldüğünü, ancak aynı zamanda bu ortamlara yönelik tehditlerin de artarak devam ettiğini belirtiyor.

İş dünyasında ise kurumların global olarak değişen dijital dünyanın farkına artık daha iyi vardıklarını ve bulut yapılarına geçişi sürdürdüklerini ifade eden Beloussov, Acronis’in bu ortamlara güvenilir, hızlı ve kolay kullanımlı yenilikçi veri koruma teknolojisini sunarak, kurumların endişesiz biçimde işlerine odaklanmalarına imkan verdiğini, modern dünyanın veri koruma ihtiyaçlarına Acronis Backup 12.5 ‘in tek cevap olduğunu sözlerine ekliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir