Yeni Medya ve Eğitim Kadir Has’ta tartışılacak

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından Yeni Medya kavramının çeşitli alanlardaki dönüştürücü etkilerinin ortaya çıkartılması amacıyla her yıl Nisan ayında düzenlenen Yeni Medya Konferansları’nın ikincisi 16 Nisan Salı günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılıyor.

Geçtiğimiz sene 600 kişinin salondan, 6.000 kişinin ise canlı yayından izlediği etkinliğin bu seneki teması ‘Yeni Medya ve Eğitim’ olarak belirlendi.

Ülkemizin Yeni Medya ve Eğitim alanlarında birikim ve deneyim sahibi seçkin akademisyen ve sektör uzmanlarının Türkiye ve dünyadan örneklerle yapacağı sunumlarda,

  • 21. Yüzyılda eğitim kavramı Yeni Medya ile nasıl değişiyor?
  • Yeni Medya, öğretmen, öğrenci, okul, eğitim ve öğretim kavramlarını nasıl etkiliyor?
  • Yeni Medya üzerinde ne tür eğitim-öğretim teknolojileri, araçları ve içerikler geliştirilmekte? Sanal Sınıf, Online Eğitim, Tablet gibi araçların faydaları neler?
  • İnternet ve mobil cihazların zaman-mekan sınırlarını ortadan kaldırması kurumlara ne tür eğitim fırsatları vermekte?
  • Dijital Yerliler Sosyal Medya üzerinden eğitilebilir mi?
  • Türkiye’nin ileri bir refah toplumu olması yolunda Yeni Medya okur-yazarlığının rolü ve önemi ne? Bunun için devlet, kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplumun üzerine düşen görev ve sorumluluklar neler?  gibi sorulara yanıt aranacak.

Yeni Medya’yı 2004 yılından itibaren akademik gündemine alan Kadir Has Üniversitesi, eğitim ile ilgili tüm birey, kurum ve kuruluşları, 16 Nisan 2013 Salı günü Cibali Kampüsü’nde akademi ile sektörün buluşacağı bu etkinliğe çağırıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir