Yenilikçi Öğrenme Merkezi ve EduOnGo işbirliği

Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Merkezi (YÖM), Amerika’nın önde gelen e-öğrenme şirketi EduOnGo ile Türkiye ve Azerbaycan’da yapılacak faaliyet ve projeleri kapsayan işbirliği anlaşması imzaladı.

YÖM, eğitim çalışmalarını planlayan, uygulayan ve öğrenenler arasında iletişim ve etkileşimin, özel hazırlanan öğretim üniteleri ve teknolojik ortamlar yoluyla gerçekleştirilmesini amaçlıyor.

Merkezin bu alandaki ilk projesi olan egitinovasyon.org, tüm öğretmen, akademisyen, öğrenci ve hobi tutkunlarının kendi ücretsiz çevrimiçi okullarını kurmasına, ders içeriklerini katılımcılarla paylaşmasına imkan sağlıyor.

İçerik oluştururken fotoğraf, video, kaynak ekleme konusunda sınırsız seçenekler sunan EduOnGo’nun altyapısını ve bulut sistemini kullanan egitinovasyon.org, sosyal girişimcilik yaklaşımı çerçevesinde tamamen ücretsiz hizmet veriyor.

Eğitmenlerin kurdukları çevrimiçi okullarda ücretsiz içerik sunmaya devam edebileceğini, ya da belirli bir ücret karşılığında ders vererek kazanç sağlayabileceğini belirten YÖM Kurucusu Kayhan Karlı, “Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde öğrenme ve öğretme faaliyetlerinin büyük bölümünün çevrimiçi hale geleceğini düşünüyoruz. Ülkemizde, sosyal girişimcilik yaklaşımıyla herkese istediği zaman ve istediği yerde öğrenme fırsatı sağlayacak bu girişimin, örgün ve yaygın eğitime büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Bu yolla eğitimin geniş toplum kesimleri için erişilebilir olması sağlanacak.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir