Yılbaşında konuşmaktan çok SMS’i tercih ettik

Vodafone Türkiye’nin aboneleri, 2014’ü mobil iletişimle iç içe karşıladı. Vodafone’lular 31 Aralık 2013 ve 1 Ocak 2014 tarihlerinde toplam 327 milyon dakika konuştu, 333 milyon SMS gönderdi ve 213 terabayt data kullandı.

Yeni yılı cepten karşılayan abonelere Vodafone’un armağanı, yeni yıla özel Vodafone fırsatları oldu. Yılbaşını yurt dışında karşılayan Vodafone aboneleri, dakika, SMS ve internetlerini yurt dışında kullanmalarını sağlayan Her Şey Dâhil Vodafone Pasaport hizmetinden 1 Ocak günü ücretsiz faydalandı.

Yurt dışındaki Vodafone’lular, yılın ilk gününde Türkiye’deki yakınlarıyla 9,90 TL’lik günlük kullanım ücretini ödemeden konuştu. Her Şey Dâhil Pasaport sayesinde mesajlarını ve mobil internetlerini de sanki yurt içindeymiş gibi 21 Vodafone ülkesinde özgürce kullanabildiler.

Yılbaşında en çok konuşan iller sırasıyla İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa olurken, en çok SMS gönderen iller İstanbul, Ankara ve Samsun, en çok data kullanan iller de İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.

Vodafone’luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere, Kıbrıs, Fransa ve Hollanda olurken, en çok SMS gönderilen ülkeler ise Almanya, Kıbrıs, Rusya Federasyonu, İngiltere ve Azerbaycan oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir