Yerli oto CEO’sundan ilk açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerli otomobil projesinin CEO’su olarak adı açıklanan Mehmet Gürcan Karakaş, konuyla ilgili ilk kez konuştu.

İleri teknoloji ve stratejik önemi çok büyük

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin CEO’su olarak 1 Eylül’de göreve başlayacak olan Karakaş, projenin Türkiye için ileri teknoloji alanında olmasından dolayı stratejik olarak çok büyük önem taşıdığını söyledi.

Küresel pazarda söz sahibi olacağız

Son 12 yıldır otomotiv teknolojilerinin içinde aktif rol aldığını hatırlatan Karakaş, “Teknolojideki gelişim klasik otomobili bir mobilite ekosistemine dönüştürecek. Projemizdeki yüksek motivasyon ve kararlılığı, ülkedeki büyük potansiyelin kullanımıyla birleştirdiğimizde küresel pazarda söz sahibi olunacağına kesin gözüyle bakıyorum” dedi.

Emin olun, Türkiye daha fazlasını yapacak

NTV’nin haberine göre Karakaş, “Türkiye’de doğdum, büyüdüm, bu ülkede okudum. İş hayatına Türkiye’de adım attım. Bu projeyle küresel pazarlarda edindiğim bilgi birikimimi ve tecrübemi ülkeme aktarabilme fırsatım olduğu için çok mutluyum. Emin olun Türkiye, küresel ortamda rekabet edebilen bir marka ve otomobilden daha fazlasını yapacak” şeklinde konuştu.

İlgili haber: Yerli otomobilin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir