ZTE istikrarlı büyümesini sürdürüyor

Telekomünikasyon teknolojileri alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan ZTE, Ar-Ge çalışmaları ile elde ettiği sürdürülebilir büyümesini 2016’nın üçüncü çeyreğinde de sürdürdü. ZTE, 2016’nın ilk 9 ayında 71,564 milyar RMB gelir elde ettiğini açıkladı.

Dünyanın önde gelen telekomünikasyon teknolojileri şirketlerinden ZTE, 2016’nın üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Eylül ayının sonuna kadar geçen 9 aylık süreçte 71,564 milyar RMB gelir açıklayan ZTE, bu dönemde geçtiğimiz yıla göre %4,44’lük bir büyüme kaydetti.

Elde edilen büyümede 4G sistemleri, optik iletim ürünleri ve akıllı cihazlardan elde edilen gelirlerin etkisinin büyük olduğu belirtildi. ZTE’nin aynı dönemdeki net kârı ise 2,859 milyar RMB seviyesine ulaşarak bir önceki seneye göre %9,78 oranında arttı.

zte

Ar-Ge yatırımları devam ediyor

Ar-Ge çalışmalarına gösterdiği önemi sürdüren ZTE, 2016’nın ilk üç çeyreğinde bu alana 9,888 milyar RMB yatırım yaparak sürdürülebilir büyümesini devam ettirdi. Kablosuz ağ pazarında, sahip olduğu öncü teknolojilerle sektörde lider konumda olan ZTE, 2016’nın ilk üç çeyreğinde geçtiğimiz yıl aynı döneme göre iki kat daha fazla çip satışı yaparak kendi rekorunu kırdı.

2016 içinde son kullanıcıya yönelik başta Axon 7 serisi olmak üzere üst düzey akıllı cihazları ile de dikkat çeken ZTE, bu alanda İspanya, Rusya, Avustralya, Meksika ve ABD’de ilk beş sırada yer almayı başardı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir