100 milyon kişiye 12 ayda ulaştı

Toplu taşıma uygulaması Moovit, 12 ayda yüzde 100 artışla 100 milyon kullanıcı sayısını aştığını açıkladı. Uygulama şimdi 79 ülkedeki 1700’den fazla şehirde mevcut. Moovit, dünya dillerinin 44’ünü destekliyor.

Apple tarafından “Sürdürülebilirlik” kategorisi altında “Best of 2017” uygulamalarından birisi olarak gösterilen Moovit uygulamanın kullanıcı sayısını arttırmakla birlikte belediyelere geleceğin kentsel hareketliliğini geliştirme konusunda da yardımcı oluyor.

Moovit, belediyelerin, şehir planlamacılarının ve işletmelerin değişen kentsel manzaraya daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak için rakipsiz bir küresel ulaşım veri deposunu kullanarak özel araçlar oluşturdu. Moovit, “Mooviterlar” adı verilen 200.000 yerel editörden oluşan topluluğu ve uygulamanın kullanıcıları aracılığıyla günde bir buçuk milyar yeni transit veri noktası üretiyor.

Moovit, ayrıca bedensel ve görme engelli kullanıcılar için erişilebilir ve daha destekleyici yolculuklar sağlama çalışmalarını da hızlandırdı. Haziran ayında önce Londra’da, sonra Avrupa’nın diğer şehirlerinde, en son Boston, Chicago ve Los Angeles dahil olmak üzere birçok Amerika’da Moovit tekerlekli sandalye ile seyahat edilebilecek güzergahları göstermeye başladı.

İstanbul’da tekerlekli sandalye ile erişimi olan istasyon ve duraklar uygulamada görülebiliyorken güzergahlar konusunda birçok şehirde engelsiz ulaşım için belediyelerle ortak çalışmalar sürdürülüyor. Türkiye’deki yaklaşık 9 milyon engelli için* toplu taşıma araçlarıyla en erişilebilir güzergahları bulmak rahat ve sorunsuz bir şekilde seyahat etmek için büyük öneme sahip.

Moovit Kurucu ortağı ve CEO’su Nir Erez “2017, Moovit için önemli bir yıl oldu. Kullanıcılarımızı 12 ayda tam iki katına çıkartarak 100 milyona ulaşmak Moovit’i, önümüzdeki dört yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaştıracak kapıyı araladı” dedi.

Erez, “Moovit bu yıl ayrıca Smart Transit Suite’i geliştirdi ve kullanıma açtı. Buna ek olarak, Moovit, bedensel ve görme engelli kullanıcılara yardım etmek için çok sayıda yeni özellik ekledi ve öğrencilere şehirlerinin ulaşım sistemlerini iyileştirme imkanı veren Moovit Üniversite Mapathon Programını başlattı. Açıkçası, Moovit, dünya kentsel hareketliliğinin beyni ve sinir merkezi olmaya hazırlanıyor ve dünya vatandaşlarına günlük yolculukları için en kolay ve rahat yolu sunuyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir