2 milyon kişi Tivibu deneyimini yaşadı

Yeni nesil televizyon platformu Tivibu’yu bugüne kadar yaklaşık 2 milyon kişi deneyimledi. Evlerde internete bağlı kutular aracılığıyla televizyon yayını almayı sağlayan ‘Tivibu Ev’in abone sayısı ise 100 bin barajını geçti.

TTNET tarafından 2010 yılında hizmete sokulan, televizyon, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve kişisel bilgisayarlar olmak üzere dört ekrandan izleyiciye ulaşan yeni nesil televizyon platformu Tivibu bugüne kadar yaklaşık 2 milyon kişi tarafından deneyimlenerek büyük bir rekora imza attı. Evlerde internete bağlı kutular aracılığıyla televizyon yayını almayı sağlayan ‘Tivibu Ev’in 81 ildeki abone sayısı ise kısa sürede 100 bin barajını geçti.

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, internet üzerinden televizyon yayınlarının iletilmesi teknolojisine dayanan Tivibu’nun, klasik TV yayıncılığına yeni bir bakış açısı getirdiğini söylüyor. Tivibu’da tüm ulusal kanallar, yabancı kanallar ve sinema kanallarının yer aldığı normal akışlara ek olarak; ‘Seç İzle’, ‘Tekrar İzle’, ‘Durdur İzle’ ve ‘Geri Al İzle’ gibi gelişmiş özellikleri sayesinde TV yayıncılığında yeni bir deneyim sağlanıyor.

İnteraktif Servisler ile TV keyfine ara vermeden anlık maç sonuçlarına bakılabiliyor, güncel finans ve hava durumu bilgileri öğrenilebiliyor. Bunun yanı sıra yemek siparişi vermek, TV üzerinden diğer Tivibu Ev kullanıcılarıyla mesajlaşmak, Twitter üzerinden paylaşımda bulunmak mümkün. Ayrıca Facebook ve Flickr da Tivibu Ev’de kullanılabiliyor.

iPhone ve iPad TV kumandası oldu

Tivibu Ev kullanıcıları, iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefon ve tablet bilgisayarlarını kumanda olarak kullanabiliyor. Tivibu’nun kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biri olan ‘Tivibu Ev tablet uygulaması’ ile iPad’ler birer televizyon kumandası haline geliyor. Tivibu Ev tablet uygulamasını iPad’inize yükleyerek tüm kanalların listesine ve yayın akışına hızlıca ulaşabiliyorsunuz.

Yerli ve yabancı 119 kanal

Bilinen ulusal kanalların yanı sıra özel tematik kanallarla izleyiciye farklı deneyimler sunan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği; film, dizi, belgesel, çocuk, müzik ve daha pek çok içerikten oluşan zengin bir arşive sahip. Tivibu Ev, 119 adet kanal çeşitliliği ile yerli ve yabancı birçok TV kanalını takip etme, en iyi filmleri ve dizileri izleme imkânı sunuyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Facebook milyonlarca kişinin bilgilerini böyle çaldırdı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir