Bozburun

2019 yazına Bozburun, Fethiye ve Göcek damga vurdu

Türkiye’nin lider online tekne kiralama platformu Viravira; 2019 yaz döneminde en çok tercih edilen tatil rotalarını belirledi. Viravira verilerine göre; tatil lokasyonlarına bu yıl Bozburun, Fethiye ve Göcek damga vurdu.

Türkiye’nin yüzde 100 online ilk ve tek tekne kiralama platformu Viravira, bu yıla damga vuran yazlık rotaları belirlerdi. Viravira verilerine göre, 2019 yazında Türkiye’de en çok tercih edilen lokasyonlar sırasıyla Bozburun, Fethiye, Göcek, Bodrum ve Kaş oldu.

Viravira CEO’su Emre Küçüközkan, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Geçen yılın en gözde rotaları Fethiye ve Göcek bu yıl liderliği Bozburun’a kaptırdı. Bu rotaları en çok sırasıyla Türkiye, Fransa, İtalya ve Almanya’dan kullanıcılar tercih etti.

Yurt dışında ise Yunanistan’da Lefkas çıkışlı, Iyonya Adaları’nın bulunduğu bölge ile Atina çıkışlı, İthaka, Parga, Korfu, Kefalonya ve Hidra adaları rotası oldukça popüler hale geldi. Hırvatistan’da ise yoğunluklu olarak, Dubrovnik ve Split şehirleri arasındaki rotalar seçildi.

Kullanıcılarımız bu yıl ağırlıklı olarak gulet, yelkenli ve katamaran tipi tekneleri kiraladı. Türk ve Amerikalı müşterilerimiz yoğun olarak gulet tekneleri; İtalyan, Alman ve Kuzey ülkeleri ise yelkenli ve katamaran tipi tekneleri tercih etti.

Yabancı turistte yüzde 100 artış

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre; İstanbul’u ziyaret eden yabancı turist sayısı ilk 5 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artışla ilk kez 5 milyon barajını aştı.

Verilerimize göre; geçtiğimiz yıllara oranla toplam yabancı kullanıcı sayımız yüzde 100 arttı. Yurt dışından kullanıcılarımız, haftalık 7 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla delüks gulet tipi tekneleri kiraladı.

Bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla tekne kiralamak mümkün

Tekne kiralama fiyatları kişi sayısı, lokasyon, tekne tipi ve tatil tarihine göre değişkenlik gösterse de, kişi başı haftalık bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla tekne kiralamak mümkün.

İlginizi çekebilir:  Kimya sektöründeki rekabet alanları masaya yatırıldı

Kullanıcılar, erken rezervasyon fırsatları ile tekne tatillerini daha da ekonomik hale getirebilir. Tatillerini önceden planlayanlar yüzde 60’a varan erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabiliyor.”

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir