2020’de aydınlatmanın yüzde 75’i LED olacak

LED’in elektriğin icadından bu yana aydınlatma sektöründe tanık olunan belki en büyük buluş olduğunu belirten Philips’in Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Göktuğ Gür, “2020 yılında tüm aydınlatma pazarının yüzde 75’inin LED’e geçmesi bekleniyor” dedi.

LED aydınlatma için Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle yaptıkları işbirliği hakkında bilgi veren Gür, gerçekleştirdikleri aydınlatma projeleri aracılığıyla şehirlerde ekonomi, güvenlik ve estetik bağlantılı iyileştirmeler sağlarken, enerji verimliliği ve tasarrufunda devlet politikasıyla örtüşen güçlü bir tablo sunduklarını anlattı.

Bursa’nın kendileri için referans şehir konumunda olduğunu belirten Gür, şöyle devam etti: “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Tasarım Elektrik ile birlikte Bursa’da geçen yıllarda gerçekleştirdiğimiz Emir Sultan Cami, Ulu Cami, Bursa Saat Kulesi, Balibey Han, Acemler Üst Geçidi, Emir Sultan Alt Geçidi gibi projelere yenilerini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Son olarak Bursa Enerji Müzesi, Telekom Genel Müdürlüğü, Gemlik Köprüsü, Whiteside Ofis binası, Yıldırım Cami, Güllük Üst Geçidi, Beşevler Rekreasyon Alanı ve Mimar Sinan Parkı’nı da LED teknolojisi kullanarak aydınlattıklarını belirten Gür, “Yıldırım külliyeleri, Hüdavendigar Parkı ve Köprüsü, önümüzdeki aylarda aydınlatmasını tamamlayacağımız mekanlar arasında yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir