25 dolarlık bilgisayarlar Avrupa’da satışa çıktı (Video)

İngiliz Eben Upton tarafından kurulan Raspberry Pi kurumun ürettiği 25 Dolarlık mikrobilgisayarlar Avrupa’da satışa çıkarıldı.

Raspberry Pi, 25 Dolara Model A ve 35 Dolara Model B olmak üzere iki model mikrobilgisayar üretiyor. 35 Dolara satılan Model B’den şimdiye 1 milyon adet satan Raspberry Pi, bunlardan 15 bin tanesini Google’a satmış. Google, bilgisayarları İngiliz öğrencilere dağıtmak için almış.

Model A bilgisayarlarını Avrupa’da satmaya başlayan Raspberry Pi, yakında satışlarını tüm dünyaya yayacağını açıkladı. Model A bilgisayarlarda Ethernet bulunmuyor. Bilgisayarın bir USB girişi var, 256MB RAM’e sahip ve 10 Dolar daha ucuz.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Model B’den yaklaşık %30 daha az enerji tüketen Model A’lar pil ya da güneş enerjisi ile çalışan projeler için uygun. Raspberry Pi tarafından yapılan açıklamada, robot, sensör platformları gibi projeler de kullanılabileceği belirtiliyor.

Raspberry Pi ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.raspberrypi.org sitesinden ulaşmanız mümkün.

Aşağıdaki linkten Raspberry Pi ısmarlayabilirsiniz: http://www.rs-components.com/raspberrypi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir